Herec, jenž byl svého času označen časopisem People za nejpřitažlivějšího muže světa, je milovníkem skutečně netradičních rolí, které už tvoří docela slušné panoptikum, nemyslíte? Právě v těchto dnech ho můžeme vidět v kinech ve Sci-Fi novince Transcendence.

Ačkoliv okouzlující a tajemný Američan láme srdce tisícům žen, přiznejme si, že kdyby vaše dospívající dcera přivedla tohoto týpka domů, extra radovat se nebudete.

Jednak jsou tu jeho přiznání ohledně mladistvých experimentů s alkoholem a práškama, a pak vám v podvědomí budou vyskakovat role, které jako by mu (a mnohdy skutečně jsou) byly ušity na míru. A pak se v tom má chudák ženská vyznat...

Posuďte samy.

Transcendence, Bontonfilm, a. s.

Z nepřeberné plejády velmi dobře hodnocených filmů jsem schválně vybrala zástupce několika odlišných (i když svým způsobem v jádru stejných) představitelů hlavních rolí v podání povahového čaroděje a mistra převleků - Johnnyho Deppa.

Střihoruký Edward

Ačkoliv své diváky si našel už v osmdesátých letech (seriál Jump Street 21), troufám si říct, že české ženy a dívky pobláznil až v roli, kterou mu svěřil jeho (později) dvorní režisér Tim Burton. Příběh chlapce, jenž má nůžky místo rukou, dojal doslova celý svět.

  • Už tehdy údajně Johnny Depp pochopil, že role podivínských existencí mu sednou jako nikomu jinému. A kvůli nim je ochoten udělat také mnohem víc než jen navlíknout příslušný kostým...

Střihoruký Edward

Mimochodem, pamatujete si, dámy, jak mistrovsky je ve filmu vykresleno místní osazenstvo?

Čokoláda

Můj nejmilejší Johnny Depp v tak trochu pohádkovém filmu, který vám osladí život bez jediné kalorie. I když nutno dodat, že na zmíněnou čokoládu dostanete chuť téměř na sto procent, takže se pro tentokrát na dietu vykašlete a užijte si úžasný příběh všemi smysly.

Jistě mi dáte za pravdu, že Johny a Juliette Binoche ztvárňují dvojici, kde to jiskří jedna radost. A i když se mi bez všech masek a extravagantních kostýmů líbí nejvíc, je asi dobře, že se jeho herecká kariéra vyvíjí a vždy překvapí nějakým novým kouskem (nejen oblečení).

Čokoláda - Minor Swing

Piráti z Karibiku

Kapitána Jacka Sparrowa prostě nelze vynechat, a asi by bylo nošením dříví do lesa se zde více o filmech rozepisovat. Obrovské zisky za jednotlivé díly jednoznačně ukázaly, že pohádky pro dospělé tohoto typu milujeme. A že Johnny Depp dokáže svou pouhou přítomností zachránit každou situaci...

Piráti z Karibiku - to nejlepší nejen z muziky

Karlík a továrna na čokoládu

Snímek, jenž je mnohými označován za nejlepší pohádku všech dob, je typickým výtvorem dvojky Tim Burton - Johnny Depp. A i když se vlastně nedalo čekat nic jiného, než co nakonec vzniklo, přiznávám, že jsem z kina odcházela otřesena víc, než se u „rodinného“ filmu sluší.

Možná jsem jen neměla podlehnout tomu, jak byl snímek dopředu prezentován, a dát na vlastní intuici. Nicméně, jak bylo řečeno na začátku - takové role Johnnymu jdou... a výchovný podtext je opravdu výrazný (na můj vkus až traumatický, ale současný svět si to možná žádá).

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street

Nic pro slabé povahy. Johnny Depp ve své snad zatím nejšílenější roli, Tim Burton a k tomu Helena Bonham Carter, kterou si sama pro sebe kvůli jejím rolím přezdívám Johnny Depp v sukních, vám během ukrutných 116 minut vysvětlí, že váš život je procházka růžovým sadem, i když přežíváte jen díky antidepresivům či nezištné pomoci Johnyho Walkera. K tomu není co dodat, to se musí vidět...

Ďábelský holič z Fleet Street aneb pečlivě prověřujte nabízené služby

Transcendence

V zatím posledním filmu, který je u nás k vidění, představuje Johnny Depp vědce, jenž má celoživotní sen - propojit lidskou mysl s nekonečným vesmírem umělé inteligence. Jak asi správně tušíte, jeho cesta za poznáním se změní v honbu za neomezenou mocí.

Transcendence, Bontonfilm, a. s.

Role tak představuje další příležitost, ve které může předvést své dokonalé balancování mezi dobrem a zlem. „Johnnyho scénář okamžitě oslovil a dokázal mu vdechnout nový život. Myslím, že ve své roli je skvělý,“ konstatoval režisér Pfister. K tématu filmu pak dodal: „Chtěl jsem udělat krok stranou od klišé ,inteligentního stroje', který zlovolně ovládne svět. Existují hlubší otázky, týkající se toho, k čemu vlastně technologie používáme. Jsou dobré, nebo špatné? Otázka zní, jestli dokážeme technologii využít, anebo ona využije nás.“

Přečtěte si také:

Reklama