Milá redakce,

obě děti mám jak se říká vymodlené, ale dcerka je dítě nejen vymodlené, nýbrž i vyvzdorované. Tři roky jsem se marně snažila otěhtonět, pak se sice začalo dařit, jenže hned v prvních týdnech přišel potrat. Takže když jsem zase uviděla ty pověstné dvě čárky, tak jsem sice měla strašnou radost, ale taky se začala trošku bát, jak to dopadne tentokrát.

Začala jsem mít i další těhotenské příznaky a ty se stupňovaly a během pár dnů jsem v sobě neudržela téměř žádné jídlo a jednoho krásného dne ani vodu... Jela jsem na chalupu abych měla klid a mohla být hodně venku. Těšila jsem se, že se budu placatit na zahrádce a užívat si klidu. Na chalupu jsme ještě dojeli s několika přestávkami celkem v pohodě, ale odpoledne už bylo jasné, že začíná být moje "blinkání" horší, než doma. Večer se přidala i třesavka a když lžička vychlazené coly vyvolala pětiminutové zvracení (ono už teda nebylo co), tak manžel zavelel, že jedeme do nemocnice.

Hned za dědinou nás zastavila policejní hlídka. Na obligátní pozdrav a větičku o dokladech se z vozu nejdřív ozvalo hlasité BLÉÉÉ a pak manžel rychle drmolil, že veze těhotnou ženu do nemocnice neb jest s ní to hodně špatné. Budiž strážci pořádku ke cti, že nás okamžitě poslal dál a nezdržoval. V nemocnici jsem dostala kapačku a přívětivý pan doktor mě utěšoval, že to bude dobré, že to zvládneme, že mimčo je v pohodě a to je přece hlavní.

To bylo v sobotu. V neděli mi ten stejný pan doktor vysvětloval, že výsledky z odběrů nejsou nejlepší, ale problém mám já a ne mimčo, takže se pokusíme dát všechno do pořádku, aby prcek mohl v klídku růst. Celou dobu do mě tekla výživa z kapačky a pan doktor osobně sehnal takovou tu pidilžičku na dvě kapky vody a sestřičky a holky z pokoje mi nosily úplně ledovou vodu a já se snažila obsah pidilžičky udržet v sobě.

V pondělí ráno jsem už zvládla polykat kávovou(!) lžičku vody. Na vizitu pak přišla paní doktorka, kterou náš pokoj měl jako ošetřující lékařku a usoudila že léčby bylo dost a že jediné správné řešení je potrat.

Ten jsem odmítla s poukazem na to, že už udržím vodu. Paní doktorka odešla a po hodině přišla znovu s formulářem. Tímto způsobem chodila celou svoji směnu. A já jsem přitom už pomalu začala i pít, tedy ne "lžičkovat", ale pít několik doušků. A večer jsem dokonce zvládla lžíci bílého jogurtu, co mi nabídla spoluležící z pokoje. Druhý den ráno přišla opět paní doktorka a spustila, že výsledky hovoří jasně, že mi selžou ledviny a dokonce začala do všeho plést i psychiatra. Protestovala jsem, že výsledky jsou ze soboty a že už piju a jím jogurt. To ovšem nebyl pro milou dámu argument. A pak jsem se naštvala. Konečně máme šanci, mimino roste, je OK a já ho mám zabít?

Při velké vizitě jsem velmi důrazně požádala primáře buď o změnu lékaře, nebo reverz. Primář nejdřív zalapal po dechu a pak si nechal povykládat proč. Prohlédl si výsledky, ukázala jsem mu formulář, který mi paní doktorka nechala na stolku, primář slíbil, že to vyřeší a slovo dodržel - paní doktorka k nám na pokoj už nikdy nevešla. Převzal nás sympaťák z víkendu, hned ve dveřích chválil, že vidí rozjezený jogurt a že to je bezva znamení.

Když se pak narodila moje malá, tak jsem mu ji donesla ukázat. Hned věděl o koho jde (aby ne, poležela jsem si tam skoro 8 týdnů) a smál se mi, že budu mít místo mlíka jogurt, protože celý zbytek těhotenství tvořil bílý jogurt základ mé stravy. Druhé těhotenství probíhalo podobně, jenže to už jsme věděla co a jak a na jogurt přešla včas. Takže jsem v nemocnici neskončila. Jogurtová mimina vyrostla a už jsou z nich pořádní drzouni. Jogurt mají oba dva děsně rádi, ale jinak jsou to mlsnouni, jak je vidět z přiložené fotky. Kuře

Pozn. red.: text nebyl redakčně upraven.

Milé Kuře, jedné mé známé zase tvrdili, že čeká postižené dítě a má se rozhodnout o potratu. Dítě si nechala a narodilo se zcela zdravé mimino. Simona

Jak jste své těhotenství prožívaly vy, milé čtenářky? Máte také špatnou zkušenost s lékařem? Pište na adresu:

redakce@zena-in.cz

Reklama