tabor-do-textu.jpg
Foto: Shutterstock

Survival tábor

Televizní soutěž, ve které skupina odvážných odcestuje do divočiny a má jediný úkol – tedy přežít – se stala velice populární. Možná i proto vzniknul Survival tábor. Ten pořádá společnost OKO, která má zajímavých letních dětských rekreací skutečně mnoho. Survival pak účastníkům nabízí možnost zažít kurz přežití na vlastní kůži. Od brodění řeky přes stavbu přístřešku, stopování divoké zvěře až po noční výpravu. Odvážná děvčata a neméně odvážní chlapci tak okusí skutečnou chuť divoké přírody.

V rámci tábora se děti naučí či zažijí:

  • 100 km výprav s ruksakem i bez něj v přírodě
  • jak se neztratit a hry s GPS
  • jak používat nůž a další nástroje a neublížit si při tom
  • umět si obstarat jídlo a uvařit jej na ohni
  • postavit přístřešek a přespat v něm
  • naučit se základní uzly a využití je u staveb v přírodě
  • první pomoc při zranění a zásady záchrany ve vodě
  • jak po přespání nezanechat žádnou stopu

 
Tábor je vhodný pro děti od 10 do 15 let a uskuteční se letos v Trhové Kamenici, a to v termínu 31. 7. – 31. 8. 2022.

Jógový tábor

Ovšem kurz přežití není to jediné, co společnost OKO nabízí. Zajímavý může být také jógový tábor pro děti od 6 do 15 let. Uskuteční se 8. 8. – 17. 8. 2022 v Nové Pace. S jógou se děti seznámí nenásilně, třeba při zkoušení nenáročných pozic. Uvolní se přitom, uvědomí si své dýchání a příjemně protáhnou tělo. Pozice jsou nenáročné a pro děti zcela přirozené, často některé z nich mimoděk zaujímají i v běžném životě. Výběr pozic bude podle oficiálních stránek přizpůsoben věku a předchozí zkušenosti dítěte s jógou.

Jógová cvičení vedou ke zklidnění a malý jogín se může lépe soustředit na své pocity a společný prožitek s ostatními. Garantem jógového programu a jedním z přítomných lektorů je Lucie LAND, velká propagátorka jógy. Lucie žije se svou rodinou v Anglii, ale pravidelně dojíždí do Čech. 

Tábor pro malé šéfkuchaře

Cestovní kancelář Topinka letos pořádá tematický tábor pro děti od 10 do 17 let s názvem: ŠKOLA VAŘENÍ S ŠÉFKUCHAŘEM. Akce probíhá v rekreačním středisku Ostrovec, které se nalézá v prostředí obklopeném lesy v údolí řeky Skalice. Letos tábor proběhne 20. 8. – 27. 8. 2022 pod taktovkou známého profesionálního kuchaře a lektora v jedné osobě Vladimíra Paličky, který vařil i pro amerického prezidenta Obamu při jeho návštěvě České republiky. Děti kromě zlepšení svých kuchařských dovedností čeká také bohatý program v přírodě.

TikTok tábor

Platforma sociální sítě TikTok se mezi širokou veřejností stává více a více populární doslova raketovou rychlostí. Není se tedy čemu divit, že v bohaté nabídce dětského letního programu figuruje i tábor s TikTokery. „Ahoj, jmenuju se Maru Rosecká! Patřím mezi nejsledovanější československé tiktokerky a influencerky. Minulý rok jsem si tábor s tiktokery užila snad nejvíc ze všech a ten letošní bude ještě větší pecka! Moc se na vás na všechny těším a těším se, až spolu natočíme nějaká videa a uděláme spoustu fotek!“ To říká na oficiálních stránkách jedna z táborových vedoucích. 

Tábor slibuje účastníkům seznámení s oblíbenými tiktokery a youtubery. Připravený má ovšem také nabitý program plný táborových her a výzev. Letos se uskuteční 27. 7. – 3. 8. 2022 v rekreačním středisku Svatý Jan v Hrachově
 

Letní Ambroziáda – herecký tábor

Jedná se o týdenní pobytový umělecký kurz pro mladé lidi od 8 do 18 let. Účastníci si mohou vybrat, kterému z pěti oborů se chtějí věnovat: divadlo, film, muzikál, tanec nebo média. Za týden se v praxi dozví vše o fungování těchto oborů, na závěr týdne předvedou rodičům výsledek své práce a odnesou si kupu zážitků. Na výběr jsou turnusy ve městech po celé ČR a v Bratislavě. Mezi vedoucími a lektory najdete například režiséra Tomáše Magnuska, herečku a zpěvačku Míšu Noskovou, moderátora Aleše Zbořila či herečku Denisu Nesvačilovou.

Zdroj: TáboryTábor s Tiktokery, české tábory, Facebook: Společnost OKO, Čestovní kancelář Topinka, Tábor - sopkaUmělecká agentura Ambrozia

Reklama