yoga

Jóga se vyvíjí. Jóga je trénink. Jógu dělá i teniska Maria Šarapovová nebo basketbalová hvězda LeBron James. V každé ženě se skrývá zdatná sportovkyně. Na této filozofii jsou založeny tréninkové programy NikeWomen. Jejich cílem je pomoci ženám najit a získat jejich vnitřní sílu.

yogaJóga hraje klíčovou úlohu v tréninkových programech celé řady špičkových světových sportovců. Pomáhá jim budovat fyzickou kondici, sílu a pohyblivost svalů, snižuje pravděpodobnost zranění a urychluje regeneraci. Slouží efektivnějšímu fungování těla, posiluje jeho pružnost a zvyšuje jeho sílu. Jako součást tréninkového programu umožnit I těm nejlepším stát se ještě lepšími.

„Pokud jógu zařadíme do silového a kondičního tréninku, může být pro sportovce velkým přínosem,“ tvrdí Bradford Scott, kondiční trenér americké Národní vysokoškolské atletické asociace. „Pomáhá uvolňovat velké klouby, lze ji využít při aktivní regeneraci a navíc pomáhá rozvíjet uvědomování vlastního těla, posiluje stabilizační svaly trupu a vylepšuje pružnost.“

V případě Nike Dynamic Yogy můžete zapomenout na představu zenového mistra rozjímajícího v lotosové pozici. Nike Dynamic Yoga je zábavná, interaktivní a nekonvenční. Hodí se pro všechny typy sportovců na všech úrovních.

Když do svého tréninkového programu zahrnete prvky Nike Dynamic Yogy, čekají vás vypracovanější a silnější svaly, zlepší se ovládání vašeho těla i dechu a výrazně posílíte stabilizační svalstvo trupu. Tedy všechno, co potřebujete, abyste získali převahu nad svými soupeři, ať již trénujete závodně, nebo jen rekreačně.

NIKE TRAINING CLUB NA NIKEWOMEN.COM

yoga

Navštivte stránky Nikewomen.com a podívejte se na sérii dvouminutových videolekcí. V každém z pěti oddílů najdete osm videí, které si můžete prohlédnout, stáhnout nebo si z nich vytvořit vlastní program na míru.

yogaNike Training Club je inovativní tréninkový program, který najdete na stránkách Nikewomen.com. Umožňuje Vám vytvořit si tréninkový program na míru s využitím 86 různých cviků založených na pěti pilířích fitness, kterými jsou cardio, flexibilita a rovnováha, síla a formování postavy.

Program Nike Dynamic Yoga řídí renomovaná trenérka jógy Leah Kim, která studiu a provozování jógy zasvětila celý život. Mnoho let žila poblíž Los Angeles a učila se od celé řady mezinárodně uznávaných trenérů, a přitom sama pravidelně vyučovala v prestižních fitness klubech. V roce 2007 se přestěhovala do Hong Kongu a v současné době trénuje na plný úvazek v nejznámějším řetězci pro výuku jógy v Asii nazvaným Pure Yoga.

Jako všechny programy Nike Training Clubu se i Nike Dynamic Yoga zaměřuje na pět základních pilířů sportu. Zahrnuje dynamické a interaktivní rozcvičení, jehož cílem je zvýšit vaši tepovou frekvenci. Pak přijdou na řadu cviky jedinečné sestavy Nike Dynamic Yogy, která byla vyvinuta jako přechod mezi klasickými sportovními pohyby a tradičními pozicemi jógy.

V dalším článku vám přineseme tipy, co na sebe při tréninku jógy.

Reklama