Anglicky se s rodilým mluvčím domluví i čtyřletý prcek

Jazykové kroužky dnes běžně navštěvují i nejmenší děti. Věděli jste ale, že i čtyřleté dítě zvládne lekci vedenou od začátku až dokonce pouze v angličtině? Děti se při ní s lektorem dorozumívají zpočátku všemi možnými způsoby včetně gest nebo obrázků. Postupem času si tak nový jazyk osvojují stejným způsobem jako ten mateřský. Obava, že se dítě s lektorem nedorozumí, se totiž většinou týká dospělých, nikoli samotných malých studentů.
5f4d00b3b3d98obrazek.png
Je velmi důležité, aby první setkání s cizím jazykem děti nadchlo a vzbudilo v nich zájem. Proto je lepší tvořit spíše menší skupinky dětí, sledovat jejich vývoj a v případě potřeby přistupovat ke každému z nich individuálně,“ vysvětluje metodu výuky Michal Nadzon, ředitel jazykového centra Berlitz, které nabízí pravidelné hodiny angličtiny pro děti zdarma v dětské zóně Maxíkov Centra Černý Most.

Lekce jsou vhodné pro děti od 4 do 10 let. V závislosti na věku a schopnostech dítěte je na výběr ze 3 úrovní. Přesunout dítě do jiné věkové skupinky, která mu bude sedět více, rozhodně není problém ani ostuda. Důležité je, aby bylo dítě spokojené a motivované.

5f4d008d0a796obrazek.png
Angličtina pro děti probíhá každý čtvrtek ve třech blocích: od 14.00 (4-5 let); od 15.00 (6-7 let) a od 16.00 (8-10 let).
Lekce jsou přístupné zdarma pro děti členů věrnostního programu Centra Černý Most. Zaregistrovat se do něj můžete velmi snadno na stránkách www.centrumcernymost.cz. Pro jejich rezervaci se stačí jen předem přihlásit na eventy@centrumcernymost.cz.

Vyrovnaná páteř i osobnost

Tříleté dítě, které teprve nedávno objevilo kouzlo chůze a volného pohybu, do obecné představy o cvičení jógy příliš nezapadá. V upravené podobě je ale jóga pro děti vhodnou aktivitou pro trénink pozornosti i správného držení těla. A to ideálně ještě dříve, než si ho často nesprávným sezením v lavici nebo u počítače mohou pokazit.
5f4d0069c27c5obrazek.png
Klíčem k úspěchu je střídání dynamických a klidovějších pasáží. Děti se tak na našich kurzech rozhodně nenudí. Napodobujeme svým tělem rostliny i zvířata. Cvičí se samozřejmě bez zádrže pohybu i dechu,“ vysvětluje herečka a lektorka jógy Petra Špindlerová která vede pravidelné lekce pro děti věrnostních zákazníků Centra Černý Most.

Návštěva kroužku je vhodná pro děti ve věku 3-7 let včetně těch, které trpí nějakým zdravotním omezením. To je pouze nutné lektorce sdělit předem, aby mohla jednotlivé cviky přizpůsobit a na dítko během cvičení odborně dohlédnout.
Lekce jógy probíhají každé pondělí od 14.30 do 16.15.
5f4d007d2515fobrazek.png

Účast na nich je zdarma pro děti členů věrnostního programu Centra Černý Most. Zaregistrovat se do něj můžete velmi snadno na stránkách www.centrumcernymost.cz, kde také najdete přesný časový rozpis jednotlivých lekcí. Pro jejich rezervaci se stačí jen předem přihlásit na eventy@centrumcernymost.cz.

Naučné středy v Maxíkově
5f4d00a3027aeobrazek.png
Po prázdninách se do Centra Černý Most vrací i pravidelný program s tygříkem Maxíkem. Zábavně-naučné odpoledne v Maxíkově probíhá každou středu od 16.00. Počínaje středou 9. září se bude několik prvních lekcí před podzimní chřipkovou sezónou věnovat připomínce zásad osobní hygieny.

Reklama