Seriál Friends - Přátelé je jedním z nejsledovanějších a nejpopulárnějších sitcomů na celém světě a zároveň nejsledovanějším sitcomem v USA, nejinak je tomu i v České republice.

 

Deset epizod jsme měli možnost sledovat šestici přátel z New Yorku - Rachel, Moniky, Rosse, Chandlera, Phoebe a Joeyho, kteří se setkávají a společně prožívají své úspěchy, zklamání, velké lásky i rozchody.

 

Deset let stále spolu

 

Seriál Přátelé se natáčel celkem deset let. První díl s názvem Zrušená svatba měl premiéru 22. září 1994 a poslední díl desáté řady s názvem Poslední episoda mohli v Americe zhlédnout 6. května 2004.

 

Po skončení se neustále spekulovalo o natáčení dalších dílů. V lednu 2006 byly však fámy o vrácení se Přátel na obrazovku popřeny samotnými producenty seriálu. Česká televize však od 30. dubna začíná vysílat volné pokračování seriálu s názvem Joey.

 

Hlavní postavou tohoto sitcomu je Joey Tribbiani, který se však z New Yorku odstěhoval do Los Angeles, aby se v tomto městě "snů" mnohem důkladněji věnoval herecké kariéře.

V Los Angeles mu dočasně zpříjemňuje i komplikuje život - jedna z jeho sedmi sester - atraktivní kadeřnice Gina Tribbianiová (Drea de Matteo). Ta příliš nezapře své vzdálené italské předky a s neskonale přehnanou starostlivostí se snaží mít "pod kontrolou" vše, co se týká jejího dospívajícího syna Michaela (Paulo Costanzo).


Joeyho kolegyně Carmen Electra

Poněkud lehkovážného a ještě v životě zcela neusazeného Joeyho Tribbianiho opět ztvárnil Matt LeBlanc. Česká televize uvede celkem dvacet čtyři dílů každou neděli po šesté hodině.

 

Tak jako v seriálu Přátelé i zde se v několika epizodách objeví známé osobnosti. Kolegyni Joeyho si zahrála Carmen Electra, producentku Lucy Liu, kamarádku sestry Ginny ztvárnila Kelly Preston a herce Boba Sageta sám Bob Saget. Zajímavostí je i to, že některým dílům dělal režiséra David Schwimmer, který hrál Rosse v Přátelích.

 

Koho ze seriálu Přátelé jste měla nejradši?
Budete se dívat na seriál Joey?
 

Reklama