Joe Goldberg

Devátého března bude mít na Netflixu premiéru druhá polovina čtvrté série o mladíkovi jménem Joe Goldberg, který je posedlý sledováním druhých a každou chvíli u toho někdo zemře. Hlavní roli muže, který nepostrádá zvláštní kouzlo, si zahrál Penn Badgley, kterého si můžete pamatovat ze seriálu Superdrbna. Ten pro magazín E! News uvedl, že s tvůrci seriálu vytvořili postavu, kterou jsou lidé okouzleni a sváděni. Zkrátka anihrdinu se vším všudy. 

64071123a49bbobrazek.png
Foto: ©Netflix/Courtesy Everett Collection. Profimedia

Paul Spector

Když se řekne jméno herce Jamieho Dornana, značná část lidí si vybaví jeho účinkování v erotické trilogii Padesát odstínů, kde si zahrál chladného milionáře, který dává svým traumatům průchod při sexuálních hrátkách. Jenže ještě předtím ztvárnil psychopatického sériového vraha žen v seriálu Pád, který má tři série. Jeho oficiální tváří v seriálu je ovšem obraz milujícího otce rodiny. V rozhovoru pro LA Times herec prozradil, že v rámci přípravy na roli sledoval jednu ženu několik ulic cestou od metra, aby věděl, jak takové sledování probíhá. Zpětně se za to ovšem stydí. 

6407115b68261obrazek.png
Foto: Profimedia

Ted Bundy

Když bylo oznámeno, že roli jedno z nejznámějších sériových vrahů a sexuálních násilníků, který zabil nejméně třicet lidí, dostala hvězda teenage komedie Muzikál ze střední, vyvolalo to poměrně rozpačité reakce. Řadě lidí se nelíbilo, že je prý Zac Efron do role násilného vraha až příliš sexy. Svým výkonem jim ale dost možná vzal vítr z plachet. To můžete posoudit ve filmu Zlo s lidskou tváří z roku 2019.

6407117d72c9dobrazek.png
Foto: Profimedia

Dexter Morgan

Říká se, že pod svícnem je největší tma. A mnohdy tomu tak skutečně je, třeba v případě Dextera Morgana v podání herce Michaela C. Halla, který pracuje na oddělení vražd a zároveň je sériovým vrahem, který trestá zločince. A charisma mu rozhodně nechybí, přestože má problém s cítěním emocí. V seriálu se do něj dokonce zamilovala jeho nebiologická sestra.

640711ab33777blobid0.png
Foto: Profimedia

Villanelle

Seriálové a filmové vrahy nenajdeme jen mezi muži, i když tam převažují. Vražedkyni si v seriálu Na mušce zahrála britská herečka Jodie Comer. V anketě na platformě OnBuy postava Villanelle zvítězila a mezi třemi tisíci hlasujícími Brity si vysloužila titul nejvíc sexy seriálový vrah. Na druhé místě se mimochodem umístil Joe Goldberg.

640711d346360obrazek.png
Foto: Profimedia

James Moriarty

V sérii o Sherlockovi Holmesovi v hlavní roli s Benedictem Cumberbatchem si Andrew Scott zahrál jeho úhlavního nepřítele Jamese Moriartyho. Za svůj výkon byl v roce 2012 oceněný cenou BAFTA pro nejlepšího televizního herce ve vedlejší roli a populární byl i přes prohnilý Moriartyho charakter i mezi diváky. Jeho sladký klučičí obličej je v kombinaci se zlověstným zábleskem v očích prostě unikátní. 

64071228ac766blobid0.png
Foto: Profimedia

Zdroje: OnBuy, ČSFD, Profimedia, autorka článku, LA Times, E! News

Čtěte také: