Pocházím z Liberce, žijeme na Českolipsku a o letošní dovolené jsme s rodinou vyrazili na jižní Moravu - do oblasti Prostějovska.

Měli jsme tam na týden zaplacenu od CK chatku, a jelikož jsme blázni do cestování a obcházení památek, tak jsme měli hodně nabitý program.
Mimo jiné jsem se tam měla setkat i s jednou známou z chatu na internetu. Abych pravdu řekla, docela jsem se toho setkání naživo bála. Nejsem moc průbojný člověk, ale sliby se mají plnit, tak jsme se s Blaničkou pomocí SMSky domluvily na návštěvě.

Hned druhý den pobytu jsme vyrazili k nim na vesnici - jsou to totiž nefalšovaní statkáři. Už jejich přivítání na celou naši rodinu zapůsobilo ohromně mile. Přišlo mi, jako bychom se už snad někdy v životě museli potkat. Po prvotním seznámení našich rodin a obhlídce farmy s námi celá jejich rodinka vyrazila na první výlet. Objeli jsme hrad Bouzov a Javoříčské jeskyně a vůbec se nám nechtělo s nimi rozloučit. Domluvili jsme si tedy ještě jednu návštěvu ke konci našeho pobytu - pro změnu oni měli dojet k nám na chatu.

Celý týden jsme se těšili na pátek a na další shledání. Přijeli, jak bylo domluveno. Udělali jsme oheň, seděli a vyprávěli. Když v tom Blanička povídá: ,,Já jsem měla v Liberci taky nějaké příbuzné, ale už více jak 30 let jsme se neviděli" a pak řekla to JMÉNO. Já jsem doslova ZATUHLA, neboť příjmení bylo hodně neobvyklé, ovšem mně velmi dobře známé. Hnedka jsem vysypala nějaké podrobnosti o té inkriminované rodině a Blanka jen kývala, JO, JO, to jsou ONI.

Těžko říct, zda to byla NÁHODA či OSUD, ale Blančina rodina, se kterou se před více jak 30ti lety zpřetrhal kontakt, je zároveň rodina mé největší kamarádky z dětství. Přitom Liberec má víc jak 100 tisíc obyvatel a na Prostějovsko to máme téměř 300 km daleko.

Na závěr snad zbývá jen dodat, že obě rodiny se již setkaly a podařilo se jim navázat na stará přátelství. Teď se nemůžeme všichni dočkat podzimu, až u Blanky nebudou mít tolik práce na farmě a vyrazí nás všechny navštívit do Liberce.

A jinak program na příští dovolenou je jasný - jižní Morava a Prostějovsko.

Snad se vám bude můj příspěvek hodit, přeji krásný sluníčkový den

Vaše pravidelná čtenářka Kahomar


Děkujeme za pěkný příspěvek.

Zažily jste také podobná záhadná setkání? Podělte se s námi!

redakce@zena-in.cz 

Reklama