Přezdívku Malvína mám po mojí babičce, kterou jsem měla moc ráda. Byla to křehká bytost, která vedla velmi krásný život,hodně četla, měla kolem sebe velkou rodinu. Dožila se věku 96 let. Kdyby jsem dnes sepsala, ten velmi jednoduchý , spořádaný , zdravý život jaký vedla, možná by to vydalo na knihu "jak se dožít dlouhověkosti" .

Moje jméno je Taťána. dala mi ho moje maminka. Studovala tehdy na filozofické fakultě, obor ruský jazyk a dějiny světové literatury. Jméno je z románu Evžen ONĚGIN, od slavného ruského spisovatel Puškina . Puškinovo dílo, veršovaný romantický román. Oněgin se seznamuje s ušlechtilou Taťánou. Ona se do něj zamiluje, ale on její lásku neopětuje. V souboji zabije přítele Lenského a zničen z této tragedie odcestuje do ciziny. Po letech se vrací a zjišťuje, že Taťána je vdaná za starého generála. Teprve teď se do ní zamiluje, ale ona ho odmítá. Oněgin je zdrcen, ztrácí smysl života.

Když jsem se nedávno mámy ptala, co ji to napadlo, dát mi toto jméno, dala mi do ruky knihu a řekla, " až si celou knihu v klidu přečteš, najdeš tam možná i kousek svojí duše. Z romantického románu od Puškina mám doma jenom toho "starého generála".

Stručný závěr, jméno nám dají naši rodiče a my ho pak celý život nosíme.

Tana M

Text nebyl redakcí upraven.

Své příběhy, úvahy a zamyšlení na téma "mé křestní jméno" můžete stále posílat na adresu

redakce@zena-in.cz

Došlé příspěvky budeme během celého dne zveřejňovat a autorka toho nejzajímavějšího od nás dostane sladkou odměnu.

Reklama