Děkujeme za další příspěvek na dnešní téma - Dětské katastrofy, který nám poslala čtenářka s nickem mio. Jak vypadaly její dětské karamboly?

Zdravím všechny. Ne nadarmo mi vždy říkala má matka, že jsem továrna na katastrofy. Tohle přirovnání jsem slyšela málem denně, nutno ovšem přihlédnout k faktu, že ona taky zrovna nepatří k těm jedincům, kteří si úraz přivodí jen ztěží, takže leccos se dá svést na geny..

Do mých 4 let jsme žili na vesnici. Obrovská zahrada a domácí zvířectvo vůkol mě lákalo podobně, jako dnešní parchantíky internet, multikina a zábavní parky - všechny zmíněné záležitosti však v té době byly v plenkách, ne-li v něčím lůně, takže příroda byla jasnou volbou v trávení mého volného času. Mezi mé největší karambolní zážitky patří nálet sousedovic bílého kohouta na mou hlavu a následný úprk od něj. Větší množství slzných vodopádů a tím vyvolaná dočasná slepota, způsobila pád na takzvanné kočičí hlavy (ne ty živé - to by bylo pěkně do měkkýho, ale ty dlažební..) takže do máminy náruče jsem se vrhla pocuchaná, poklovaná a ještě s tržnými ránami na obou kolenách..

Když ještě zmíním ty kočky - bezmezně jsem je milovala, měli jsme jich vždy na dvorku několik a jednou jsem naznala, že čas hygieny nastal. Kočky jsem přemístila do koupelny, napuštěná vana už tyto mňoukající tvory netrpělivě vyhlížela a já se jala dopřát lázeň první kočičce. Její parádní výskok přímo na má záda mě více než překvapil a hlavně na nich zanechal parádní osmiproudovku, jak mi po nich tato zrzečka sjela rychleji než rychle. Ponaučení pro příště - kočky už nekoupat.

Pak jsme se stěhovali do Brna. Sídliště nabízelo mnoho dalších atrakcí typu "Jak přijít k úrazu snadno a rychle". Shrnu to:

 - Houpání se obouruč na klepačích na koberce a následný let směrem k zemi. Své paže jsem nesla domů v nepřirozených polohách, octanové zábaly to jistily a naštěstí zajistily.

 - Kotrmelec přes černé zábradlí střemhlav na beton - odnesl to nos a já se mohla následujících 14 dnů chlubit překrásným strupem přes půl obličeje.

- Tlustý kabel pověšen mezi stromy "šikovně" těsně nad 10 metrovým srázem mi umožnil poznat kouzlo Bungee Jumpingu, ovšem bohužel bez lana. Polámal se mraveneček, a to dost. Musím konstatovat, že asi budu trochu dítko štěstěny, protože všechny tyto manévry se obešly bez sádry či jehel a nití.

Ještě vzpomenu:

Let vrtulky - to je taková plastová věc - jak ji mezi dlaněmi rychle šoulnete (tím i roztočíte) a ona krásně letí. Kdo to ještě nezkoušel, poradím - raději ji vypustěte směrem OD sebe  - ne K sobě, malá jizva na mém čele by vám mohla vyprávět..

Pád pěny na holení - návrat z koncertů v Itálii autobusem - svému tátovi jsem vezla v horním prostoru na malá zavazadla západní pěnu na holení v půlkilovém balení - mrška jedna, uprostřed noci spadla na spící, nic netušící oběť. Po zbytek cesty jsem si své modré napuchlé čelo chladila o zimou zarosené okýnko.

Rána paličkou na maso - to už jsem tady psala v jednom příspěvku - hra na Robina Hooda (já byla Marianna) a truchlila nad smrtí svého milého. Se svou lesní zbraní (onou paličkou) jsem padla na  postel (jakože hrob) a odmrštění tohoto nástroje od matrace bylo hrou sekundy. Opět čelo - no co, některé princezny tam mají zlatou hvězdu a já tam nosila krvavé šrámy..

A bylo by toho o hodně víc, ale to zas někdy příště :-) Děti se v mých karambolech docela pomamily, např. synkovu 15 měsíční hlavu jsem vyprošťovala z útrob skládací kovové židličky a dcera si už 2x rozsekla podretní uzdičku. Při jejich úrazech mnou vždy  projede lehký závan hysterie ale, a to nakonec asi znají všechny mámy, rozum velí zachovat klid.

S tímto se s vámi loučím a bezpečnosti zdar. Vaše mio

P.S. V tomto příspěvku nebylo zraněno žádné zvíře, dítě však bohužel ano.

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Mějte si mě třeba za cynika, ale takhle jsem se dlouho nezasmála. Moc hezké karamboly.

Obšťastníte nás také nějakými příhodami z dětsví, milé ženy-in? Byla jste dítě „pecháček“, nebo dítě štěstěny? Mohla jste být i obojí. Vzpomenete si na nějaký svůj karambol z dětsví? Máte z něj nějaké následky?

Napište nám na redakce@zena-in.cz

Soutěž: Trojcípý šátek

Reklama