Letní provoz lanovek v Jižním Tyrolsku nekončí

5f7322d5427adobrazek.png
© Gitschberg Jochtal / Harald Wisthaler

Z mnoha vyhlídkových míst uzříte až 500 horských vrcholů Dolomit i Alp, a směrem dolů pak krásy Eisackého a Pusterského údolí. Držitelé místních Almencard nebo Almencard plus získají jízdenky zdarma, jinak běžná cena pro dospělého za zpáteční lístek je 18 eur. Hosté ubytovaní v regionu Gitchberg Jochtal mají kartu Almencard zdarma. Více o lanovkách ZDE.

Dolomiti Gourmet Festival šéfkuchaře Chrise Oberhammera bude!

5f7322e635fceobrazek.png
© Dolomiti Gourmetfestival Toblach Dobbiaco

Už posedmé se chystá od 6. do 11. října v Toblachu/Dobbiaco nedaleko ikonického trojzubce Tre Cime vyhlášený Dolomiti Gourmet Festival. „Chceme seznámit špičkové kuchaře z celého světa s tradicí a kulturou vaření v Dolomitech. Návštěvníci budou mít zároveň příležitost užít si kulinářské umění mnoha renomovaných kuchařů a oslavovat s nimi,“ vysvětluje Chris Oberhammer, šéfkuchař restaurace Tilia v Toblachu, organizátor festivalu labužníků. Více o festivalu ZDE.

Dveře do hor jsou otevřené

5f73230be9079obrazek.png
© IDM Südtirol / Harald Wisthaler

Malebná vesnice Siusi allo Sciliar, která leží na úpatí planiny Seiser Alm/Alpe de Siusi a masívu Sciliar/Schlern je označována za bránu do Dolomit. Již na počátku 19. století sem jezdili umělci, ruská šlechta nebo poslední saský král Fridrich August III. Dnes tu lákají k vycházkám i náročnějším túrám tematické stezky, například historická do středověku anebo houbařská. Mohutným skalním stěnám Sciliaru/Schlernu jsou od nepaměti přisuzovány mystické síly. Co vám přinese pobyt v jejich stínu? Více o Siusi allo Sciliar ZDE.

gustAhr vaří pivo s drsnými hranami

5f73232d1b81cobrazek.png
© GustAhr Brauerei / Daniel Demichiel

Pivovarnická tradice a její kvalita přitahují českého hosta do Jižního Tyrolska nejen díky dávnému spojení v c. a k. monarchií. V St. Johannu v uzavřeném Ahrnském údolí nad Bruneckem nedávno otevřeli nový pivovar gustAhr s originální produkcí. „Nejlepší regionální kvalita pro kouzlo piva s drsnými hranami, to je to, za čím si stojím a co znamená gustAhr,“ říká majitel Erich Klammer. Po pořádném výšlapu po zdejších strmých svazích zachutná dvojnásob, to nám věřte. Více o pivovaru ZDE.

Více o regionu Gitschberg Jochtal, který leží nedaleko Brennerské dálnice najdete ZDE

Více o Jižním Tyrolsku na SUEDTIROL.INFO
5f73228c2c8b1obrazek.png

Reklama