Také máte rádi Jižní Tyrolsko? Měli jsme v redakci možnost vyzkoušet lyžařskou a turistickou oblast na severu Jižního Tyrolska v okolí městečka Sterzing / Vipiteno a rádi vám předáme naše vyzkoušené tipy. Výhodou tohoto místa je, že je kousek za Brennerským průsmykem, časově velmi příznivě vzdáleném z České republiky. Nám sem cesta trvala kolem 5,5 hodiny.

6227568ed17d9obrazek.png
Foto: Klára Křížová

O možnostech lyžování s doporučením jednotlivých skicenter jsme psali v tomto článku:

Lyžařský areál Rosskopf / Monte Cavallo se nachází jen pár minut od historického centra města Sterzing / Vipiteno v Jižním Tyrolsku. Na „slunečné terase“ Sterzingu si návštěvníci užívají velkolepé panoramatické výhledy, které sahají až do Dolomit.

622756b32d544obrazek.png
Foto: Klára Křížová

Chcete si kromě lyží a skvěle upravených sjezdovek užít také jízdu na saních? Pak není nic jednoduššího, než si je vypůjčit (cena půjčovného je 8 Euro), vyvést se nahoru kabinkou a pak už jen sjíždět dolů klikatou sáňkařskou dráhou, která je dlouhá neuvěřitelných 10 km!

Středisko Rosskopf Monte Cavallo nabízí nejdelší osvětlenou a uměle zasněžovanou sáňkařskou dráhou v Itálii. Je to opravdu super pocit si sednou na sáňky a řítit se dolů. Pokud brzdíte nohama a trochu máte obavy z velmi rychlé jízdy, určitě to zvládnete, stejně jako já. Zpočátku si budete myslet, že to moc nejde, ale během chvíle získáte grif, jak sáňky řídit a vybírat zatáčky nebo zastavit. Nemusíte jezdit jen ve dne, dvakrát týdně můžete vyrazit i na noční jízdu, dráha je osvětlená a jízda ve tmě má jinou atmosféru než ve dne. Když dojedete dolů, pak si dejte dobrý drink v nějakém baru pro zahřátí.

sa3.jpg
Foto: Klára Křížová

Mimo sjezdovky najdete různé idylické útulné horské chaty a přístřešky se skvělými kulinářskými jídly, na kterých si opravdu pochutnáte - jihotyrolská kuchyně je mixem alpské a středomořské kuchyně. Jedinečný panoramatický výhled doplní váš dokonalý den v této zimní krísné přírodě.

Podívejte se na video 

V létě Rosskopf / Monte Cavallo nabízí skvělé pastviny a krásné turistické stezky a několik dobrodružných atrakcí pro všechny věkové kategorie.

Zajímavé a důležité odkazy na aktivity, které můžete v oblasti Sterzing/Vipiteno využít :

Milujete běžky? Vyzkoušejte běžkařské tratě v Ridnaun/Ridanna!

Cross-country skiing in Ridnaun/Ridanna

Okružní stezka Ridnauntal/Val Ridanna začíná v místě s názvem Maiern/Masseria. Vede podél potoka Fernerbach údolím do vesničky Braunhöfen, které obchází dokola.

Můžete se také vydat do stoupání na Gasse a farmu Joggelehof, kde si můžete vyšlápnout na běžkách velmi pěkný okruh a poté se vydáte na cestu zpět. Nejprve půjdete stejnou cestou zpět do Ridnaun/Ridanna; poté se vydáte po tratích různého stupně obtížnosti zpět údolím do Maiern/Masseria. Každý běžkař si najde své, vybere si trať podle obtížnosti s podle svých možností.

6227569952e8fobrazek.png

Reklama