Pro nutné letní osvěžení nabízejí některé farmy krásně vychlazená přírodní koupaliště! Kromě toho se hosté mohou díky vřelé pohostinnosti místních farmářů, mohou ponořit do venkovského způsobu života a vychutnat si Jižní Tyrolsko v plné letní síle.

Dovolená na statku Roter Hahn - Přibližně 1 700 členských statků značky Roter Hahn nabízí kvalitní, moderní a komfortní ubytování. Hosté se mohou těšit na rodinou atmosféru díky malebným apartmánům, které jsou strukturované maximálně po 5 apartmánech nebo 8 pokojích. Farmáři zajisté ocení příležitostnou výpomoc na farmě, hosté za to pak budou moci ochutnat kvalitní domácí produkty.

„Vykoupat se“ v přírodě
5cf7a47d1ca69obrazek.png

Jakmile letní teploty na teploměru stoupnou, ponoření do chladné vody přijde nejen vhod. Nemá nic nad to, než při koupání v idylickém jezeru hledět na vrcholky hor a lesů. Mezi taková místa patří napříklaf Völser Weiher v regionu Schlern, přírodní koupaliště Lüsener v Eisacktal nebo Kalterer See, nejteplejší jezero v Alpách, na jihu Jižního Tyrolska.

36 statků Roter Hahn v Jižním Tyrolsku nabízí přírodní koupaliště, ve kterých se hosté mohou během horkých dní příjemně zchladit. Biobazény jsou naprosto bez chlóru, k čištění slouží rostliny, jako jsou lekníny a rákosí, které udržují ekologickou rovnováhu. I ten nejmenší návštěvník se tak může bezpečně vykoupat. Až 133 farem má vlastní bazén, a taková může být příjemná alternativa namísto dovolené na přeplněné pláži. Užít si letní odpočinek, nerušeně v rodinné atmosféře místních hospodářů, v okouzlující a zachovalé přírodě Jižního Tyrolska.

Gostnerhof, dovolená na statku v Barbian
5cf7a489d3654obrazek.png

Vinařský statek své hosty uvítá na tichém místě, ale přece jen v centru dění. Hospodáři každé ráno připravují vynikající snídaně z domácího pečiva a čerstvých surovin, které pochází přímo z Gostnerhofu. Návštěvníci si po celý den mohou libovolně brát produkty z domácí zahrádky a pochutnat si tak na opravdu kvalitních domácích potravinách. Velmi vyhledávanou atrakcí je prohlídka místních vinic za doprovodu průvodce a následná degustace vína v domácím sklípku či prohlídka statku. Majitelé připravují společné kulinářské večery při grilování s jihotyrolskými specialitami. Důležitou součástí je horská túra po tamních pastvinách za doprovodu selky. Malým návštěvníkům se bude líbit hlavně jízda na ponících a to, že si budou moct na farmu vzít své vlastní domácí zvířátko. Celá rodina se může zchladit v bazénu po pořádném výšlapu na horách či procházce po městě.  Bazén je pro hosty otevřen po celou dobu. Rodiče tak mohou relaxovat a opalovat se na slunci, zatímco si děti budou hrát.

Ahner, Dovolená na statku v Rodeneck

Na romantickém horském statku Ahner Berghof se mísí tradice se současným jednoduchým designem, jedinečná a srdečná pohostinnost nabízí i nová poznání a například také kulinářské zážitky. Moderní apartmány okouzlí každého návštěvníka, který si chce odpočinout a užít si kvalitní a čisté ubytování. Statek je zaměřený na jídlo, proto se mu říká také šenk. Kouzelné místo své hosty seznámí s lokální tradiční gastronomií, která zanechá na duši vzácnou vzpomínku. Milovníci jídla si zde mohou prožít jedinečnou atmosféru při kulinářských večerech a kurzech vaření spolu s místní selkou. Útulnému šenku nechybí ani vlastní minerální pramen, ze kterého si návštěvníci mohou vychutnat čistou a zdravou vodu. Statek nabízí také spoustu letních aktivit jako například turistiku s průvodcem. A není nad to své tělo po náročné procházce schladit v čistém přírodním bazénu.

Čerstvý horský vzduch na dobrou noc
5cf7a4953a06eobrazek.png

Po náročných výšlapech po nádherné jihotyrolské přírodě potřebuje tělo zase nabrat novou sílu a zregenerovat. K tomu náramně dopomůže místní čistý horský vzduch, který podpoří kvalitu spánku, a tělo připraví na další krásný den. Po probuzení si hosté už mohou jen vychutnat idylické ráno a posnídat místní vynikající domácí produkty – vlastní čerstvé pečivo, čerstvá vejce, domácí mléko a sýry nebo také uzeniny, které pochází přímo ze statku. V Jižním Tyrolsku je opravdu ideální klima. Přes den vzduchem profukuje lehký vánek a večer se návštěvníci mohou těšit na chladnou noc.

Přírodní koupaliště přímo na farmě

Obklopeni lesy a loukami, Frötscherhof se nachází v Bressanone. Nově zrekonstruovaná historická a rodinná farma z 12. století se čtyřmi apartmány až pro sedm osob. Na vlastním přírodním koupališti na farmě si hosté mohou například pochutnat na domácích produktech z ekologického zemědělství. Děti se mohou zabavit v přítomnost zvířecích kamarádů, na farmě totiž chovají kozy, dobytek a kachny.

Svou farmu naleznete na stránkách ROTERHAHN.CZ
5cf7a463c0d3aobrazek.png

Reklama