Zažila jsem dovolenou u moře, pod stanem u řeky, v hotelu v tepajícím centru města, v chatkách v kempu. Ale chtělo to změnu. Vyrazili jsme na italský statek v horách a věřte mi, že najednou měla dovolená opět jiný rozměr. Vzhůru do Jižního Tyrolska.

Oblast severu Itálie vám moc horkokrevné mafiány připomínat nebude. Pizzu byste hledali marně a italštinu také neuslyšíte, spíš zvučnou němčinu. A prr než ji začnete hanit. Já ji miluju. Na nápad strávit několik dnů na jihotyrolském statku jsem přišla díky značce Roter Hahn – červenému kohoutovi, který právě takové statky sdružuje.

Grossplone

statek

Vybrat si můžete podle oblastí, ale i aktivit, domácí produkce dobrot či domácích mazlíčků, jež vám na farmě budou dělat společnost. V našem případě to bylo kromě hostitelů Martina a Elisabeth a jejich dětí na statku Grossplonerhof v Lüsenu ještě 55 krav, pes, houf koček, slepic, několik králíků a naopak bezpočet včel. Dovedete si představit, v jakém ráji se městské děti najednou ocitly?

slepice

kravičky

Velmi doporučuji přibalit pro děti gumáky a pak si vychutnáte snídaně na terase v takovém klidu jako my. Děti prozkoumaly místní kopce, chlévy, málem adoptovaly několik koťat, vyzkoušely houpačky, stavěly hrady z písku, nakrmily králíky a byly při stáčení medu. A my snídali a kochali se kopci...

snidane

Ubytování na farmách můžete využít po celý rok, největší sezónu překvapivě nezažívají v zimě, i přesto, že se nacházíte v Dolomitech a sjezdovky potkáte na každém rohu, ale právě v létě. Ale tady bude krásně po celý rok...

Za mě rozhodně doporučení, abyste vyrazili na statek.

Roter hahnZnačka Roter Hahn byla založena v roce 1999. Jejím cílem je podporovat jihotyrolské statky, jejich produkty, řemesla a pohostinství. Roter Hahn je zárukou vysoké kvality. V Jižním Tyrolsku na vás čeká 1600 statků pod touto značkou.  Více se dozvíte na: www.roterhahn.cz.

 

Foto: www.grossplonerhof.com a autorka

Reklama