Zveme vás na fascinující cestu po jižním pobřeží Dominikánské republiky. Budete mít možnost poznat hned několik různých biotopů, seznámit se s některými z přírodních rarit a rekordů, pozorovat vzácná zvířata i jedinečnou flóru a dozvědět se více o oblastech, které zatím navštívila jen hrstka turistů z našich končin.

Dominikánská republika

Vydáme-li se z nejoblíbenějšího dominikánského prázdninového letoviska Punta Cana po moři jihozápadním směrem, doplujeme na ostrov Saona, skutečnou perlu Karibského moře. Ostrov je součástí národního parku a proto se sem dostanete pouze na katamaránu nebo motorovém člunu. Pozorovat zde můžete mnoho různých druhů ptáků a při potápění nebo šnorchlování pak nejroztodivnější mořské živočichy včetně mořských želv.

Dominikánská republika

Po návratu na pevninu bude další zastávkou našeho putování jižním pobřežím letovisko Bayahibe, které se rozkládá podél bílých pláží lemovaných palmami. V minulosti byla oblast kvůli údajným ložiskům zlata hojně vyhledávána piráty, dnes se sem sjíždějí turisté z celého světa a obdivují překrásné přírodní scenerie a malebná zákoutí původně rybářské vesnice.

Pokud jste milovníky umění, jistě oceníte Altos de Chavón, repliku středomořského městečka 16. století. Výstavba byla zahájena v roce 1976 na popud Charlese Bludhorna, presidenta Golf & Western Corporation, který chtěl městečko postavit jako narozeninový dárek pro svou dceru. Altos de Chavón má svůj kostel, restaurace, galerie, obchody, diskotéky, v mnoha domcích dnes najdeme umělecké dílny a ateliéry. Známým lákadlem je i místní amfiteátr s pěti tisíci místy. Jeho provoz byl zahájen v roce 1982 koncertem Franka Sinatry a Carlose Santany. Koncertním účelům slouží amfiteátr dodnes.

La Romana je třetím největším městem země a zároveň jednou z turisty nejvyhledávanějších oblastí. Nabízí bohaté možnosti zábavy i poznání, odpočinku i sportovního vyžití.

Východně od hlavního města země Santo Dominga budeme projíždět kolem nekonečných lánů polí s cukrovou třtinou, kolem bujné tropické vegetace i turistických center jako jsou Boca Chica, Juan Dolio nebo Guayacanes. Nejblíže metropoli, vzdálená pouhých 29 km, se nachází pláž Boca Chica. K odpočinku ji vyhledává velké množství místních, ale i zahraniční turisté. Pokud hledáte pláž s autentickou dominikánskou atmosférou, lze tuto oblast jednoznačně doporučit.

Dominikánská republika

Pulzujícím srdcem nejen jižního pobřeží, ale celé země je hlavní město Santo Domingo, které je domovem 3 milionů obyvatel. V rámci amerického kontinentu drží mnohá historická prvenství. Město bylo založeno v roce 1498 bratrem Kryštofa Kolumba Bartolomějem jako první město Nového světa. Centrem Santo Dominga je tzv. koloniální zóna, kde začala dávná historie tohoto kouzelného města. Nádherné ulice, kterými kráčeli Kryštof Kolumbus nebo Francis Drake, muzea, kostely a historické památky čekají na vaši návštěvu. Katedrála a budovy univerzity a nemocnice, které byly první svého druhu na americkém kontinentě, byly v roce 1990 zapsány na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Santo Domingo se dále pyšní největší koncentrací muzeí nejen v měřítku karibském, ale dokonce i středoamerickém. Muzeum dominikánského lidu, Muzeum přírodní historie, Muzeum dominikánské rodiny, Muzeum moderního umění, Kolumbův palác a maják, Muzeum larimaru, Muzeum jantaru nebo Muzeum porcelánu jsou jen některá z nich.

Když ukojíte svou touhu po poznání, můžete se odreagovat nákupy nebo si posedět v některé z příjemných restaurací Santo Dominga, o kterém se říká, že je to město, které nikdy nespí. Alespoň jeden večer byste v Santo Domingu měli strávit tancem. Vězte, že temperamentní merengue, vášnivá salsa i lyrická bachata vás chytí za srdce.

Pokud Santo Domingo opustíme a vydáme se dále na západ, zanedlouho dorazíme do Baní. Zdejší písečné duny jsou velkou atrakcí. Dále na západ se krajina mění a obdivovat zde můžeme lesy, řeky a vysoké hory. Oblast je řídce osídlená a turisty bohužel často opomíjená. Na své si zde přijdou zejména milovníci motýlů a ptáků.

Barahona je centrem jihozápadního regionu. Je známá mimo jiné pro solný důl. Hlavním lákadlem jsou ale místní nádherné pláže. Quemaito, je jednou z mála oblázkových pláží v Dominikánské republice, San Rafael nabízí přírodní bazény, které vytváří voda z hor a y jméno pláže Paraíso (česky Ráj) hovoří samo za sebe.

Dominikánská republika

Nejzápadnější zastávkou našeho putování bude jezero Enriquillo, největší slané jezero v celém Karibiku, které dosahuje hloubky více než 40 metrů a je tak zároveň karibským nejníže položeným místem. Společně s ostrůvkem Cabritos tvoří důsledně chráněný národní park. Isla Cabritos je místem nehostinným pro lidi, zato pro stovky krokodýlů, leguánů a růžových plameňáků je domovem.

Mezi majestátními plazy náš výlet po jižním pobřeží končí. Po cestě jste se ale jistě přesvědčili, že Dominikánská republika není jen destinací nekonečně dlouhých bílých pláží, ale nabízí i místa, která zůstanou v srdcích všech obdivovatelů historie i milovníků přírody. Dominikánská republika nabízí vše, o čem sníte, ať už jsou vaše preference, přání a záliby jakékoli.

O Dominikánské republice:

Dominikánská republika patří mezi nejoblíbenější turistické destinace Karibiku a zabírá přibližně dvě třetiny ostrova Hispaniola, který se nachází jihovýchodně od Floridy. Tato destinace je po Kubě druhou největší zemí v Karibském moři, kde se hovoří španělsky, a má velmi různorodou krajinu. Najdeme zde nekonečně dlouhé panenské pláže, tropické pralesy i horské oblasti. Cestovní ruch patří mezi nejrychleji rostoucí průmyslová odvětví v zemi. Dominikánská republika má pět hlavních turistických oblastí, kterými jsou Puerto Plata - Cabarete - Sosua, La Romana - Bayahibe, Samana - Las Terrenas, Boca Chica - Juan Dolio a Punta Cana.

Reklama