Další příspěvek je naprosto odlišný od toho předchozího. Čtenářka Boženečka v něm vzpomíná na dětství, hlavně na to, jak je strýc vozil kravským taxíkem. Moc pěkné!

To musel být pro děti zážitek. Možná by byl ještě i dneska, některé děti ani neví, jak ve skutečnosti vypadá kráva... :-) Moc Vám děkuju za příspěvek, milá Boženečko, a přeju krásný den.


Krásný pondělní den.

Cestuji ráda a cestuji často. Když to jde, jedu na kole, když ne, nepohrdnu autobusem či vlakem, nebo ještě lépe autem. Sama jsem neřidič, takže se ráda nechám vozit. Kochám se krajinou, pozoruji cestu, okolí i lidi. Nikdy bych však dobrovolně nesedla na loď nebo do letadla. Loď moc houpe a všude tolik vody, nerada bych se stala potravou nějakých vodních živočichů. A letadlo? Když nemám pevnou půdu pod nohama - panikařím!

Když jsem byla malá holka, bydleli jsme na vesnici, kde hlavním dopravním prostředkem byl strýc Pavelka se svým kravským povozem. Vždycky nás vozil do školy i ze školy. Protože autobus jel jen velmi brzy ráno a pak docela pozdě večer. Takže strýc, se svými dvěma kravkami Babušou a Marušou, byl naším denním řidičem. Vždycky nás dovezl až ke škole, pak šel na nákupy a do hospody a odpoledne nás nabral a vždycky spolehlivě dovezl domů. Byl sice mírně přiopilý, několikrát během jízdy tvrdě usnul, ale na krávy byl spoleh. Ráda na to vzpomínám, protože dneska už se to nevidí. Hlavně si myslím, že by dnešní děti obyčejným kravským „taxíkem“ pohrdaly. A taky si myslím, že dopravních prostředků je dneska víc než dost, takže nehrozí, že byste zůstali odkázáni na vlastní pěškobus. Spíš v dnešní době obdivuji řidiče dopravních prostředků. Někdy je totiž potřeba pěknou dávku odvahy, trpělivosti a chladnou hlavu při dnešním silničním provozu.

Hezký den,

Boženečka

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne: Zážitky z dopravních prostředků

  • Jezdíte často dopravními prostředky?
  • Jakými nejčastěji?
  • Vadí vám to?
  • Nebo používáte jen auto?
  • Máte nějakou zajímavou historku?

Napište mi, budu se moc těšit na vaše příspěvky. Pro jednu z vás mám jako odměnu knížku Mapa času (Félix J. Palma, nakl. HOST) a Sérum proti pigmentovým skvrnám od Mary Kay.

Adresa je stejná jako vždy: redakce@zena-in.cz, heslo Dopravní prostředky. Těším se do dnešních 14.30 hodin. Předem děkuju!

mapaserum

Reklama