Na čem ještě může stát vydělat? Heuréka! Podraží jízdné v tramvajích a autobusech! Alespoň v Praze. Že by se tak rozhodli pražští zastupitelé pro naše dobro? Abychom „mrskli kostrou“, a raději chodili pěšky? To není blábol z jejich mejdanu, ale z oficiálního setkání s novináři. Tam došlo na argumenty! A představitelé metropole pak mohli oslavovat další úsporu na úkor těch sociálně nejslabších.

Pražská MHD od ledna podraží. Přestupní jízdenka vyjde „jen“ na 26 korun. Za roční kupón lidé zaplatí 4 750 Kč. Rozhodla o tom v úterý rada hlavního města Prahy. Přestupní jízdenka tak od příštího roku zdraží o šest korun, roční kupón o 600 korun.

„V posledních třech letech nedošlo ke zvýšení jízdného,“ řekl generální ředitel DP Martin Dvořák (odborník na svém místě – bývalý ředitel TV Prima). Jako hlavní důvod zdražení uvedl, růst ceny elektřiny. „Dopravní podnik je největším plátcem elektrické energie v Praze,“ poznamenal s tím, že za poslední tři roky stoupla cena energie o více než 30 %. Zdražily také pohonné hmoty.

Dvořák se ohradil proti argumentu, že vzestup cen neodpovídá kupní síle obyvatel. „Ceny vstupů jsou však v drtivé většině stejné pro dopravní podniky po celé EU, ať už v Londýně, Paříži nebo Praze,“ doplnil. Bývalý odvolaný ředitel TV Prima tak trochu pozapomněl – možná to ani netuší – že by měl existovat určitý proporční poměr příjmů a výdajů!!!

Doufejme jen, že firma (DP), která například stíhá černé pasažéry způsobem víc než neetickým, bez toho, aby jim výzvou připomněla, že se dopustili přestupku, se zodpovědně postaví k nápravě vlastních chyb! Veřejnost nyní usiluje prosadit finanční postih DP za služby, které řádně nevykoná (zpoždění či vynechání spojů apod.) a naprosto v tichosti je přechází!

Jezdíte MHD? Kolikrát jste zaplatila za „černou jízdu“? Kolik ne vlastní vinou zmeškaných minut (hodin) mělo na svědomí, že se změnil váš dosavadní život? Dostala jste nějakou kompenzaci?