spinning-seznam.jpg
Zdroj foto: Shutterstock 

Lekce spinningu

Jsou výbornou variantou pro ty, kteří chtěli na rotoped zanevřít po návštěvě posilovny. Někomu samozřejmě jako motivace postačí hudba do sluchátek, pro někoho je to ale prostě málo a potřebuje vidět další potící se těla, aby pořádně šlápl do pedálů. Spinningová kola nejsou rotopedy jako takové. Jsou speciálně uzpůsobené právě pro tento typ sportu. V celé místnosti je pak celá skupina lidí, kterým tempo a frekvenci jízdy určuje melodická hudba a také vyškolený instruktor. Na svém kole si ale každý nastaví zátěž podle sebe.

Spinning je vhodný jak pro začátečníky, kteří chtějí získat fyzičku, tak pro zkušené sportovce, které pomáhá udržet v kondici. Na lekci si nezapomeňte přinést vodu a hlavně myslete na to, že nemusíte přepínat své vlastní síly. Děláte to pro sebe ne pro uznání ostatních cvičících.

Motivace pomocí videí

Jestliže jste ale ten případ, který už si rotoped domů pořídil, nemusíte na něm stále jen skladovat oblečení. Umístěte ho před televizi (pokud na to máte prostor) a zkuste si pustit jedno z videí, které naleznete na Youtube. Rázem se ocitnete v Alpách nebo při pobřeží moře. Tam vám jízda za deštivého počasí půjde určitě líp.

Zdroj info: spektrumzdravi, youtube/Indoor Cycling Videos

Reklama