Milá redakce, milé ženy-in,


přečetla jsem si dnešní téma, a vzpomněla jsem si na jeden Dětský den, který jsem kdysi prožila.

 

Kdysi před lety, kdy jsme ještě byli děti, rodiče moji i mých kamarádů a kamarádek pro nás pořádali každoročně 1. června sportovní Dětský den. Konal se odpoledne na pískovém hřišti. Měli jsme připravené různé soutěže o malé ceny, třeba skákání v pytlích, skákání do dálky, slalom s ping-pongovou pálkou, na které jsme nesli míček a nesměl nám spadnout a pod.

 

Přiznám se, že víc si toho nepamatuji, přece jen je to už nějaký ten pátek. Co mi ovšem uvízlo v paměti natrvalo, je jeden Dětský den, který se odehrál, když jsem byla ve třetí třídě základní školy. Když později odpoledne skončily soutěže, se sestrou jsme nasedly na kola a malou projížďkou po okolí se vracely domů (bydlely jsme totiž hned u hřiště pod kopcem, ale chtěly jsme se ještě trochu projet, než pojedeme domů). Ulice vedoucí k našemu domu se mírně svažovala, skoro rovinka, tak jsem to tam pořádně rozjela, jen to svištělo. Najednou jsem najela na nějaký kámen, či co to vlastně bylo, zacukaly se mi řídítka a já letěla.

 

Kolo jsem nechala kolem a s děsným řevem jsem pěšky došla ten kousek, co zbýval. Zburcovala jsem rodiče, ti mě čapli, na roztržené obočí mi vrazili mokrou plenu a vezli mě do nemocnice na šití. To jsem dopadla, otřes mozku a čtyři stehy. Pamatuji se, že jsem doktora při šití neustále otravovala otázkami, jak že to vlastně dělá, jestli je to stejné jako šití jehlou a nití a tak podobně :)

 

Je pravda, že po tomto zážitku jsem si při jízdě na kole už vždy dávala velký pozor. Ne nadarmo se říká, že všechno zlé je pro něco dobré.

 

benynka


Milá Benynka,

 

ďakujem za krásny príspevok, ktorý sa dobre číta. Vaša príhoda ma vrátila do obdobia základnej školy. Spomínam si, že cez MDD som ležala v nemocnici so zápalom ladvín. Aby nás deti, na oddelení potešili, rozdávali nám pomaranče a iné ovocie, ktoré v čase hlbokého socializmu bolo "podpultové." Dnes by som sa s tým asi neuspokojila...

Krásny a veselý deň :-)

 

 

 

Reklama