Letos je to jubilejní 10. ročník tohoto hojně navštěvovaného svátku zdravého životního stylu. Festival vznikl spojením čtyř různých veletrhů: Biostyl, Zdraví, Alternativa, Ecoworld. Kromě vystavovatelské části je pro účastníky připraveno mnoho zajímavých přednášek.

Na více než 150 přednáškách se za 3 dny vystřídají odborníci v několika přednáškových sálech. Kromě odborných informací uvidíte i různá umělecká představení, můžete využít sál pro vnitřní klid a meditaci, vyzkoušet různé taneční styly nebo  tai-chi.

Herbadent

Na veletrhu se zároveň představí v novém designu český výrobce bylinných produktů, firma Herbadent. Název společnosti určitě znáte, vždyť více než 60 let vyrábí a dodává do lékáren osvědčený přípravek proti parodontóze a zánětům dásní. HERBADENT masážní roztok (roztok k ošetření dásní) byl poprvé namíchán v padesátých letech 20. století a jeho jedinečná receptura ze 7 léčivých bylin je zárukou rychlé úlevy od zánětů dásní nebo krvácení. Všechny tyto příznaky jsou typické pro parodontózu, časté onemocnění dásní. Extrakty ze 7 léčivých bylin se však přidávají i do zubních past, ústních vod nebo speciálních gelů na dásně, které se dají aplikovat i moderním mezizubním kartáčkem.

Dentální řada bylinných produktů HERBADENT® je doplněná o kvalitní zubní kartáčky, které doporučují přímo stomatologové. Po 60ti letech od uvedení na trh HERBADENT masážního roztoku se firma rozhodla inovovat složení produktů, změnit celkový vzhled jejich výrobků i loga. „Vše děláme proto, abychom veřejnosti přiblížili, jak důležité je správně vybrat kvalitní ústní hygienu. Vždyť ústní sliznicí se vstřebávají rychle mnohé látky, vč. léků. Tak proč si dávat dvakrát denně do pusy něco, co je složením podobné třeba saponátu,“ říká spolumajitel firmy Pavel Zavadil.

Herbadent

Cesta v novém je teprve na začátku a cílem je upozornit na to, jak správně porozumět obalům a tomu, co vlastně znamená „herbal“. Bylinné v podání produktů Herbadent totiž znamená vysoký podíl bylinného extraktu z řepíku, heřmánku, šalvěje, nátržníku, máty, hřebíčku i fenyklu. Skutečný extrakt zraje více než 3 měsíce, než se přidá do těchto dentálních produktů. Jen tak je zaručena účinnost při každodenní ústní hygieně.

Na veletrhu Biostyl/Zdraví veletržní expozici Herbadentu neminete bez povšimnutí. Najdete ji hned v přední části pravého výstavního křídla (PK93). Na neobvyklém stánku si budete moci všechny jejich produkty otestovat, osahat i přivonět. Ochutnat můžete i medicinální vína ze sladu a bylinného extraktu jihoamerických rostlin, MALTOFERROCHIN a CONDURANGO.

Jako novinku si pro letošní veletrh připravil také představení nové zubní pasty bez fluoru HERBADENT Homeo. Tato zubní pasta neobsahuje ani menthol, proto je svým složením vhodná pro všechny se speciálními potřebami, při přecitlivělosti a alergiích na fluor nebo mentol, pro malé děti, které pastu mohou polknout, pro těhotné ženy i pro onkologické pacienty, kteří nesmí přijímat fluor do organismu. Její výhodou je přidaný ženšen. Extrakt z kořene ženšenu pravého napomáhá spolu s ostatními 6 bylinami udržet zdravé dásně.

Herbadent

Pokud máte doma jinou zubní pastu, kterou právě používáte, přineste ji  s sebou na veletrh.   HERBADENT pro heslem „Vyměň starou za novou“ vám dá novou Herbadent bylinnou zubní pastu výměnou. Akce platí při nákupu jakéhokoliv jiného druhu produktu. Přikupte tak ještě zubní kartáčky pro celou rodinu a máte postaráno o zdraví dásní a zubů celé rodiny. Zároveň na místě můžete  vyzkoušet další bylinné výrobky firmy.

Pokud se chcete dozvědět více, jak porozumět složení zubních past a dentálních produktů navštivte některou z přednášek na toto téma. Konají se v sobotu odpoledne a odborník na výrobu bylinných dentálních produktů bude hovořit i na hlavní moderované panelové diskuzi. Dozvíte se, čeho si všímat při výběru zubní pasty, jak porozumět tomu, co je uvedeno na obalu, na co si dát pozor a co byste od pasty měli chtít.

Ve veletržním katalogu nezapomeňte zalistovat ve slevových kupónech. Věříme, že si určitě něco ze sortimentu Herbadentu vyberete. Kde jinde máte možnost si před nákupem sáhnout na zubní kartáček či vyzkoušet novou zubní pastu bez fluoru HERBADENT Homeo?

Pro všechny nakupující si Herbadent připravil též originální dárek, který potěší každého a může vám zdobit byt ještě několik dalších dní.

Herbadent

Nezapomeňte sledovat webové stránky www.herbadent.cz nebo facebook, kde o všech připravovaných akcích na veletrhu informují.

Nákupem produktů Herbadent nepomáháte jen zdraví svých dásní, ale přispějete též na konto projektu Světluška, Nadačního fondu Českého rozhlasu. Již více než 10 let pomáhá tento projekt zlepšit život nevidomých a Herbadent je již pátým rokem jejich hlavním partnerem.

Přijdete i Vy vyměnit starou pastu za novou, bylinnou?

Reklama