Od 26. dubna 2011 drží protestní hladovku Beatriz Ménchen, protože útulek v Parla (městská část Madridu), kterou provozovala 12 let jako útulek má být přeměněn znovu na „stanici smrti“, kde jsou zvířata bez milosti utrácena.

za pravaJeště před rokem spravovala Bea i útulek v Getafe, kde se jí podařilo v průběhu 14let umístit do domovů 98.6% zvířat, tedy celkem 3166 psů a koček. Pererra však byla z rozhodutí městské části převedena do správy firmy Vetmovil, která jen v posledních šesti měsících uspala 66,7 % zvířat.

Pokud nebude vypsáno výběrové řízení na správu útulku v Parla podle požadavků Beatriz, čeká na tamní zvířata stejný osud. Pod správou Beatriz Ménchen bylo ve spolupráci mezi La Voz Animal, Recasur a Perrigatos en Apuros umístěno do domovů 3132 zvířat a pouze 39 uspáno z výhradně humánních důvodů. Kolik jich zemře, pokud se útulek dostane do správy organizace, pro niž budou prioritní ekonomická hlediska? Eutanazie je přece levnější, než zvířata (vy)léčit, vykrmit, zdravotně obstarat a hledat pro ně nové domovy.

Tato statečná žena s velkým srdcem se snaží otevřít oči veřejnosti a soustředit pozornost na problém, který se netýká zdaleka jen Španělska. Pokud nebudou její konkrétní požadavky na provoz útulků v Getafe a Parla poblíž Madridu splněny, je rozhodnuta zemřít. Žádá to, co by mělo být v kulturní Evropě samozřejmostí: „Sacrificio cero“ (nulovou eutanazii)!

Pomoci můžete i z Čech

O podporu Beatriz se v České republice stará projekt „Chrti v nouzi“. „Snažíme se iniciovat i v České republice tlak veřejnosti a médií, aby starosta městské části Madridu Getafe Pedro CastroO Vazquez a starosta městské části Madridu Parla José María Fraile vypsali nová výběrová řízení na správce útulků v Getafe a Parla, kteří by zvířata nezabíjeli,“ sdělil nám Miroslav Heřmánek z programu Chrti v nouzi. „Beu známe osobně, její organizace LA VOZ ANIMAL je jednou z těch, s nimiž ve svém programu Chrti v nouzi spolupracujeme.

Přesto, že Beatriz Ménchen již našla velkou podporu veřejnosti na webu i v německých médiích, zbývá málo času a španělské úřady dosud situaci ignorují. Místo aby jednali, snaží se dodávku, kde Bea přebývá vystrnadit z města.

A čas běží... jak dlouho vydrží člověk bez jídla? „Jak Beu známe, není z těch, kteří by dělali planá gesta. Je rozhodnuta za „svá“ zvířata i zemřít...“ tvrdí Heřmánek.

Další informace...

Reklama