Česká extravagantní všestranná umělkyně Vladivojna La Chia jež je zpěvačkou, hudební skladatelkou, textařkou a výtvarnicí toho za svůj život stihla již mnoho. V roce 2011 byla nominována na Českého lva a Cenu české filmové kritiky za film Jana Hřebejka Nevinnost, vystupovala například s Lacem Déczim, Lenkou Dusilovou, předskakovala Marylinu Mansonovi, skupině Scorpions a dalším. Co byste o této ženě rády věděly?

Vladivojna La Chia je českou hudební skladatelkou, zpěvačkou, výtvarnicí a textařkou. Narodila se v roce 1983 v Ostravě. Vystudovala užitou a propagační grafiku na Střední umělecko-průmyslové škole a v roce 2007 diplomovala v ateliéru intermediálních forem na Ostravské univerzitě.  V roce 2001 vydala první EP s beatovou dívčí skupinou Kočičíčíči. O rok později spoluzaložila rockovou skupinou Banana, se kterou vydala celkem tři kritikou uznávaná alba: Banana, Trip a Jungle. Její sólové album Tajemství Lotopu, které vyšlo v roce 2009, se stalo top albem měsíce v kultovním berlínském obchodě hudby Dussman a získalo dvě alternativní ceny Tais Awards za album roku a píseň roku. V roce 2011 vydala album Bohémy s fantaskní knížkou plnou vlastních ilustrací a originálních bajek s názvem Vladibajky. Stihla vystupovat s Lacem Deczim, Amitem Chatterjee, Lenkou Dusilovou, Varhanem O. Bauerem, se skupinou Banana předskakovala Marilynu Mansonovi, Richardovi Mullerovi nebo Scorpions. Pět let má na ČR3 Vltava pořad Čajovna.

Zkrátka tato umělkyně je pro mnohé z nás neuchopitelnou. My se s Vladivojnou již brzy setkáme a ptáme se vás, co byste o ní rády věděly? Co vás zajímá?

Reklama