Tak jsem si tak zapřemýšlela, který robot byl v naší rodině jako první. A došla jsem k tomu, že jako první byl kuchyňský robot, který jsem zdědila po mamince. Byl to víceúčelový mixer značky ETA snad ještě z dob, kdy byl Husák na hradě.

Pořádně si nevybavuji, co všechno dovedl. Já ho využila jen na rozmixování zeleniny při výrobě polévky pro malou dceru. Co mi na něm vadilo, bylo to, že se špatně myl a byl dost hlučný, takže po pár měsících šel směr popelnice.

Když jsme se po nějaké době přestěhovali do většího bytu, kde byla potřeba udělat kompletně celá kuchyň, tak jsem se s manželem dohodla, že když už jsme jako že rodina, kde se vaří, tak by se mi hodila myčka na nádobí. Co mi v té době přihrávalo, byl ekzém na rukou, který se mi pravidelně v zimním období zhoršoval. No a kdo by si máchal ruce v saponátech........ takže se pořídila myčka na nádobí.

Pro mě je to velký pomocník. Nejenže mám ruce bez ekzému, ale není nic jednoduššího, než poskládat nádobí, nalít gel a nastavit program mytí.

  Dalšího pomocníka, kterého jsem si pořídila ani ne před týdnem je robotický vysavač. Myslím, že se u nás velmi rychle zabydlel a má své místo :-))Radost na něj pohledět. Nemusí mě dvakrát přemlouvat, když chce pod mýma nohama vysát drobky, které jsem utrousila od snídaně......dobrovolně zvednu nohy.

Co mě mile překvapilo je taková krabička-virtuální stěna, která když se zapne, tak vysavač na místě kde je umístěná nevysaje, třeba když je mezi futrama, tak nemá vysavač šanci dostat se do druhé místnosti. A když se vybije, je natolik inteligentní, že si najde svoji dobíjecí základnu, kde si můžete nastavit čas, kdy se má sám vysavač zapnou, třeba když jste zrovna v práci.

 Tuto novinku jsem včera oznámila po skypu manželovi, jakého pomocníka jsem si pořídila. Vtipálek jeden......mi odpověděl, abych se doma nezačala nudit!! Nudit se určitě nebudu neb ještě nic nevynalezli na otírání prachu, žehlení, mytí oken, obstarávání dětí........ Sice mám o jednu práci méně, ale najde se jiná, kterou nikdo za mě neudělá. A proč si to v dnešní době neulehčit :-))

Hezký den s roboty přeje Jitulinka

Text nebyl redakcí upraven.

Na hlídání dětí mají roboty v Japonsku. Už tam i vyučují ve škole :)

Dnes si povídáme na téma roboti. Pište své příspěvky na adresu

redakce@zena-in.cz

 

 

Reklama