Krásný páteční den, milé ženy-in, k dnešnímu tématu bych chtěla taky přispět svou malou troškou do mlýna.

CHTĚLA JSEM ŽENICHA A PENÍZE :-)))

Kameny mne odjakživa fascinovaly, i když nedokážu přesně říct čím. Nikdy jsem se jejich sílou příliš nezabývala, aspoň tedy ne tolik, abych bezpečně rozeznala jeden od druhého. V  1. nebo 2. ročníku gymnázia jsme měli geologii. Pamatuji si z ní pouze profesorův děs v očích, když z mého sešitu s písemkou vykukovalo parte. Nepochopil tehdy, že to byla moje omluvenka, že jsem se nemohla připravit na hodinu, protože jsem zrovna pohřbívala dědečka.

Nicméně jsem svým blízkým čas od času kupovala kameny podle jejich hvězdného znamení, a taky podle nejrůznějších nemocí a dalších neduhů, které je trápily. Mám dvě dcery, takže jsem kamínky vybírala většinou ve formě šperků, a o to větší radost jsem jimi vždy udělala.

Pak jsem byla jednou u kartářky a astroložky v jednom, samozřejmě s hlavním problémem točícím se kolem lásky. Paní mi poradila, ať si seženu růženín, tedy ten růžový kámen, nikoliv náboženský symbol, a na papír ať prý napíšu, co si přesně přeju, jak má moje láska vypadat, jak se má chovat a co upřímně přeji svému současnému partnerovi,(žádná negativa!). Do tohoto listu papíru jsem pak měla zamotat onen růžový kámen a celé to převázat červenou nití. Takovýto balíček jsem pak měla nosit blízko u srdce a taky si ho dávat v noci pod poštář. Do roka se prý moje přání vyplní. No... Počkala jsem si ještě hodně let, abych se našla se svým současným přítelem, který je snad ON, ale vizuálně rozhodně nepřipomíná toho pána z mého papíru...

Moje poslední zkušenost s nadpřirozenou mocí kamenů je nedávná. Jednou v noci jsem se takhle zničehonic probudila, a jak to nikdy nedělám, pustila jsem si televizi. A zrovna tam byla nějaká věštkyně, která čekala na telefonát, a tuto volnou chvíli vyplnila tím, že měla jednu dobrou radu: Pořiďte si do peněženky malý kamínek citrín, ten se postará o to, abyste v peněžence vždy měla nějakou tu korunku navíc. Cítila jsem to jako vnuknutí, tak jsem hned druhý den sháněla citrín, což vůbec nebyl problém. A jste, milé dámy, zvědavé na výsledek? Tak napřed se mi zdálo, že citrín dělá v mojí peněžence dobrou službičku, ale zrovna teď, v tyto dny, tomu tak tedy rozhodně není. Tak si říkám, že si musím někde najít a přečíst o tom, jak se kameny a jejich moc čistí a udržuje.

Všechny ženy zdraví JITULENKA

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


Ahoj, ona věštkyně zapomněla vysvětlit, že kameny se mohou „unavit“. Například takový křišťál je vyloženým pohlcovačem negativní energie kdekoli, kde je. On se vlastně obětuje, protože časem, když je toho na něho hodně, už nedokáže víc ošklivých věcí pojmout, prostě praskne. Ta doba je od toho, jak moc zla se tam vyskytuje. Vím o případu, když při násilném ukončení života jedné paní popraskaly v tom bytě křišťálové ozdoby na starožitném lustru v jedné chvíli.

Pokud Ti citrín nepraskl, pak ho nabiješ tak, že ho na pár minut necháš pod proudem chladné vody, pak ho dej na noc do země a nakonec ho nech celý den na slunci. Je to sluneční kámen a v peněžence se rychle unaví. Snad Ti to pomůže, hezký den! Míša


Dnešní téma je celé věnováno kamenům.

Nejen těm drahým, ale každému kamínku, protože on je vlastně drtivou většinou otcem toho šperku, který vsazen do stříbra, zlata…

Všechno o kamenech, jejich léčivých vlastnostech i magickém použití je předmětem dnešního tématu a námětem pro vaše e-maily.

Co chcete vědět o tom svém kamenném příteli i to, jak o kameny pečovat a jak je nabíjet o tom dnes můžete psát a ptát se na redakce@zena-in.cz.

Cenou pro vylosovaný příspěvek bude jak jinak než kniha o kamenech.

Reklama