Milé ženy-in, jsem přesvědčená, že každá z nás má krásné jméno. Přesto znám spoustu takových žen, které se svým křestním jménem nejsou spokojeny.

Protože ale mají klasická a běžná jména, myslím si, že se v jejich případě jedná o lehkomyslnost. Mnohdy totiž rodiče dávají i jména netradiční, která vyvolávají rozruch a případně i posměch.

Není to jen zvláštnost dnešní doby, znám i starou paní, která se jmenuje JITŘENKA.

 Toto jméno jistě bylo romantické a něžné zhruba tak do dvou let jejího věku. V mateřské školce již zcela jistě budilo pozornost, ve škole se dívce děti posmívaly.

Ve třiceti letech byla Jitřenka za blázna, v padesáti si vysloužila posměch jak svých vrstevníků, tak o stupeň mladší generace.

Dodnes roztřesená stařenka u lékařů poněkud stydlivě hlásí své jméno. No není to od rodičů pomsta na celý život?
Jitulenka

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


Je, rozhodně je to pomsta, nebo naprostá absence zdravého rozumu. Chuděra Jitřenka. Já znám pána, a ten se jmenuje Věnceslav Žal. Taky jsem dumala, jestli to byl smysl pro černý humor, nebo byl táta hrobník a zbožňoval svou práci :)))) Míša

P.S.: Teď mi tady říká Simona jméno ze všech nej... měla spolužačku, která se jmenovala Anděla Nebeská - hele, to je takovej kýč, že je to snad i pěkný...


Pište dál, své názory a zkušenosti s křestními jmény na redakce@zena-in.cz  Dnes svými příspěvky soutěžíte o krém na ňadra a ruce :-))

Reklama