Učitelka Jitka si prožila své malé zoufalství. To, co se může zdát jako manželská nevěra, ještě nemusí být pravda.

S manželem jsme od sebe dvacet let, mně je pětatřicet a manžel je o dvacet let starší. Seznámili jsme se v práci, oba učíme na stejné střední škole. Vzali jsme se před sedmi lety, rok po tom, co jsem na školu nastoupila.

 

Kroužili jsme kolem sebe od začátku, ale k něčemu vážnějšímu došlo až po jednom maturitním plese. Manžel byl dokonalý lev salonů, hotový seladon. Decentně prošedivělé skráně, nedbalý úsměv a elegantní taneční pohyby... Když pro mě přišel, byla jsem rudá až na zádech – protančili a prolíbali jsme tenkrát celou noc. Ne, rozhodně jsme nebyli rozumní. Jakmile se rozvedl, vlítli jsme do manželství po hlavě, prostě jsme oba cítili, že tohle je to pravé!

 

Vždycky jsem věděla, že je středem dívčí pozornosti. Vždycky jsem na něj trochu žárlila, ale v prvních dvou letech jsem to tak nějak přecházela – byla jsem ještě příliš zamilovaná, než abych si nějakou nevěru vůbec připouštěla.

 

Se svou bývalou ženou měli prý problémy už od začátku, a jak jsem pochopila, dali se dohromady jen kvůli rodičům. Přestali jsme se s ní stýkat, jejich manželství bylo naštěstí bezdětné, protože manželova první žena byla neplodná. Nám se narodili dva kluci, Lukáš a Honza.

 

Všechno bylo skvělé a všechno skvěle fungovalo, když najednou před rokem bác. Se sexem byl ze dne na den konec. Vůbec jsem nechápala, co se děje. Snažila jsem se s manželem mluvit, snažila jsem se ho svádět, ale nic. Jako by o mě docela ztratil zájem.

 

Podezřívala jsem jeho první ženu, holky ze školy, kolegyně z práce, cizí ženy na ulici, prostě úplně každou. Manžel učí tělocvik a je to takový ten věčně mladý typ chlapa, který bude vypadat dobře i v devadesáti. Já jsem po dětech trochu přibrala, ale pořád to nebylo nic hrozného – bylo mi ale jasné, že se s těmi krasotinkami z posledního ročníku nemůžu srovnávat...

 

Informace o hyperaktivním močovém měchýři lze najít na www.hyperaktivni-mechyr.cz, nebo je lze zjistit na bezplatné telefonní lince 800 660 100, na kterou se dovoláte každý všední den od 16.00 do 20.00 hodin.
Po bezmála půlročním sexuálním půstu a nespočtu probdělých nocí, po mnoha úsečných pohledech před spaním jsem vypěnila a pořádně se do manžela obula. Vyčetla jsem mu, že když už je chlap, tak se má také jako chlap zachovat, a jestli má jinou, aby se rozhodl, protože já o takové trápení nestojím.

 

Najednou se všechno zlomilo. Nevěra? Ani omylem. Miláček mi byl celou dobu věrný, ale bál se, že mě při sexu nedokáže uspokojit, že mě prostě zklame. Nešlo o to, že by toužil po mém orgasmu, na to jsme už oba dost staří, abychom věděli, že to u žen takhle nefunguje. ­­­Šlo o to, že manžel měl problémy s náhlým únikem moči a psychika pak zahrála svou - trpěl poruchami erekce. Stud a nejistota ho dohnaly k celibátu. Mohla jsem si toho sama všimnout, jak často pospíchá na toaletu, jak si občas sám přepírá slipy...

 

Najednou bylo všechno jasné. Pro muže, jakým je můj manžel, musela být celá ta situace neuvěřitelně trapná, ale na druhou stranu, když jsme si o tom konečně promluvili, všechno z nás spadlo. Dohodli jsme se, že zajdeme společně na urologii a poradíme se s odborníkem, jestli se s manželovým problémem nedá něco dělat. Nakonec jsme zjistili, že podobné problémy má u nás každý druhý muž manželova věku.

 

Dnes už zase všechno směřuje do normálu, ale ten půlrok byl pro oba hotové peklo. A všechno jenom kvůli manželovu studu a špatné komunikaci...

 

Prof. MUDr. Alois Martan, DrSc. přednosta Gynekologické a porodnické kliniky 1.LF UK

Urgentní inkontinence, tedy nejhorší stádium hyperaktivního močového měchýře, zůstává asi v čtyřiceti procentech stále nediagnostikováno. To znamená, že mnoha pacientům, kteří trpí syndromem hyperaktivního močového měchýře, se nedostalo adekvátní lékařské péče. Nemocní většinou čekají s vyhledáváním pomoci šest až dvanáct měsíců od začátku příznaků.


Víte, že mužská erekce může být ovlivněna jeho dlouhodobým zdravotním stavem? Myslíte, že by se vám váš manžel s podobným problémem svěřil? Měla byste na místě Jitky podezření, že je vám manžel nevěrný?

 

Reklama