První tematický příspěvek přišel od maminky Jity, samoživitelky, která má dvě dcery. Jedna je nadaná na zpěv, druhá na hru na housle. Obě chodí do státní školy.

K tématu soukromé školy nebo státní bych chtěla napsat, že i když jsem spíš pro soukromé školy, obě dcery mám na státní. Jedna chodí do sedmé třídy, druhá do šesté. Jitka hezky zpívá a chodí do pěveckého kroužku,  Martinka hraje krásně na housle a chodí do hudebky.

Uvažovala jsem o soukromé škole s hudebním zaměřením,a le nemůžu si ji dovolit. Jsem rozvedená a ex manžel posílá peníze nepravidelně. Nebýt babiček, holky by si nemohly dovolit ani ty kroužky. Soukromou školu bych nezaplatila,ale moc bych byla ráda, kdyby se aspoň jedna z nich dostala na konzervatoř, jenomže tam je velice malá šance na přijetí. Tak potom možná zvolím i tu soukromou střední, ale teď je nechám ještě normálně na základní, státní.

Dcera mojí kamarádky chodí na soukromou školu už od první třídy, je jich ve třídě jenom 12 a velmi se jim tam věnují, také jezdí do zahraničí, ale já na to prostě nemám.

Jita

pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

________________________

Pokud jsou vaše dcerky nadané, určitě se v životě prosadí. Tak ať ta konzervatoř vyjde alespoň jedné z nich.
Pěkný den a děkuji za příspěvek
Saša

Téma dnešního dne: Školy soukromé versus státní

  • Jaký je váš názor na školy státní a školy soukromé?
  • Jsou soukromé školy podle vás jen pro vyvolené, nebo jsou dostupné všem?
  • A nevyrovná se školné ve školách soukromých pomalu už k učebním pomůckám ve školách státních?
  • Na jakou školu chodí vaše děti?
  • Pokud na soukromou, od jaké třídy? Už od první základní?
    Nebo až na střední, na vysokou?

Těším se na vaše příspěvky a taky, že se něco nového dozvím :)

pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jendu ze čtenářek odměníme pěkným dárkem: Vlastivědnou knihou: Putování s knihou a meruňkovým šamponem Garnier (ten je pro děti)

ddd

Reklama