6319fccec91b0seznam.jpg

Foto: Shutterstock

Vyznavači chození bez spodního prádla tvrdí, že se tak cítí více svobodně a nesvázaně a že jde jen o nepodlehnutí tlaku společnosti a vystoupení z davu. Tvrdí, že dříve se spodní prádlo také nenosilo a lidé chodili takzvaně na „Adama”. Výhodou ale není jen pocit pohodlí a svobody, ale i zlepšení zdraví.

Sundejte si kalhotky, pokud trpíte na záněty

Těsné kalhotky a vlhké prostředí je ideální pro množení bakterií a vznik zánětů. Jakmile pokožka nedýchá, není se čemu divit, že vznikají nepříjemné pocity a přicházejí zdravotní potíže. Navíc většina spodního prádla není vyráběna z bavlny, ale z umělých materiálů, které také neprospívají a často se zařezávají do kůže, kde může vznikat vyrážka a ekzémy. Stejně tak zbytky pracího prášku, které na prádle ulpívají, mohou dělat neplechu.

Pozor ale, pokud se rozhodnete zahodit kalhotky. Musíte dbát na zvýšenou hygienu, zejména v případě, že nosíte kalhoty. Do „vašich” míst má jednodušší cestu pot, prach a další bakterie. Oblečení je třeba prát opravdu často a volit spíše sukně a šaty.

Dejte si ale pozor na sezení ve veřejných prostorách, MHD apod. Zmíněná místa jsou špinavá a plná bakterií, tak abyste si nepřitížily. Sundejte si prádlo tedy minimálně doma, kde jste v čistém.

A jak to mají naše čtenářky?

Petra už jinak nechodí: „Já chodím téměř pořád bez spodního prádla. Jedinou výjimkou jsou ženské dny, kdy by to bez kalhotek asi nešlo.”

„Neumím si bez spodního prádla představit den, vždyť je to nehygienické, hlavně pro ženy,” říká Markéta.

„Přiznám se, že v létě je mi mnohem pohodlnější nechat spodní prádlo doma, hlavně, když mám šaty. Ale pokud mám kalhoty, vždy pod nimi musím něco mít,” tvrdí zase Lenka.

Vyzkoušejte to, pokud vás to láká nebo trpíte na časté intimní záněty a záněty močových cest, je to jedna z variant, která vám může pomoci. Navíc nenošení spodního prádla přináší větší pohodlí.

A co vy, chodíte někdy „dole bez"?

Zdroj: autorka článku, Vitalia, Instory, Thelist, Healthline