Kromě jedné dámy, která se v pátek přiznala, že má liščí kožich, jste všechny ke zvířatům ohleduplné a nosíte – stejně jako já, raději péřovku nebo kabát. V pátek jste si notovaly v tom, že chovat zvířata pro kožešiny je špatné.

Líbil se mi názor, že i kožich má svůj čas a místo. Na Aljašce nikomu nepřipadá člověk zahalený v kožešině divný. U nás v republice nikdy nemrzne tolik, abychom pravý kožich potřebovali a proto je to jen a jen záležitost módy.

 

Přesto, že jste bojovaly zuby nehty za nebolestivý život zvířat, 149 z vás v páteční anketě, které se zúčastnilo celkem 188 lidí, odpovědělo, že se sice o zvířata zajímá, ale na jídelníček to vliv nemá. Já sama nejím některé druhy masa z jiných důvodů. Jsme všežravci a jako takoví – stejně jako i řada zvířat, prostě máme jíst maso. Nepřipadá mi to nenormální – dokonce ani nemorální.

Kromě toho mě hysterie některých pisatelek v pátek přiměla k přemýšlení nad vším živým, a tedy i nad tím, zda tyto dámy doma nechávají bydlet mouchy, moly a pavouky a jestli si na sobě v létě nechávají přisáté klíště, dokud samo neodpadne. Příliš lásky je také zlo, nemyslíte?

 

Jen tři zúčastněné odpověděly, že kvůli špatnému zacházení se zvířaty se staly vegetariánkami a 9 z dotázaných nejí některé druhy masa.

Reklama