První roztomilý příspěvek přišel od maminky Jiřiny, která nám popisuje první dětské lásky své, dnes již sedmnáctileté dcerky, která si chtěla vzít Martínka Švacha.

Mám 3 děti, ale každé jiné. Nejstarší by se nejraději moc nehýbal, jen v létě semo tamo kolo a plavání, ale jinak by nejraději ani nechodil (těžce nese, že nemáme auto), prostřední je jeho pravý opak- akční až hrůza. A ta třetí je takový mix.

Mezi těmi staršími je jen rok rozdíl a tak co jeden vymyslel, druhá ruče vykonala. Neustále jsem ji hledala někde na stromech apod. Ovšem jako dítě byla taky s kdekým kamarádka- všechny děti na písku znala, se všemi si hrála, do školky se (na rozdíl od bratra) těšila a nechtěla chodit ani domů, vždycky jí bylo všude plno....jednou týdně jsme vždy volali babičce, jak se nám daří a já najednou s hrůzou poslouchala, jak ta moje téměř šestiletá cácorka smrtelně vážně říká:“a až budu velká, budu se jmenovat Švachová, protože si vezmu Martínka, už jsme se domluvili“.

Když jsme to pak probírali, dověděla jsem se, že ji má rád a dokonce ji dal v křoví na zahradě pusu. Asi za týden mi říkala paní učitelka, že si tahají lehátka k sobě a dokonce je nachytala, jak leží na jednom polštáři- deku měli každý svoji. Začala je na spaní „rozsazovat“, ale sotva se otočila, šup, zase byli u sebe a samozřejmě, že nespali a žvanili.
Po 6. narozeninách nemuseli chodit spát a bylo to jednoduché. Docela by se k sobě i hodili, Martínka taky bylo všude plno, lítal na kole i na bruslích. Naštěstí školka skončila a každý šel do jiné školy. Hned v první třídě se ale do naší holčičky zamiloval jiný spolužák- nosil jí dobrotky a jen s ní chtěl tancovat mazurku na besídce. Jaký to šok, tancovali mazurku a při otočce si dávali pusu. I učitelce to bylo divné a my nestačili koukat.....ještě v průběhu první třídy se ale Filip odstěhoval.

Říkali jsme si s manželem, jak zvládneme pubertu, že se asi bude muset naučit střílet....Dneska je dceři 17, akční je stále, ale s žádným klukem nekamarádí a nedávno pronesla památnou větu:“sex je nechutný“ (po přednášce ve škole). Nejvíc se rozčílí, když jí připomeneme Martínka ze školky a telefonát babičce. Martínka občas potkám, sice pozdraví, ale už si vůbec nevzpomene a já mu to připomínat nebudu.

Jiřina

pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

_____________________

To je zajímavé, jak dcerka obrátila - no, už si „užila“ ve školce, tak ji to neláká :)))
Moc milý příspěvek, a kdoví, třeba na dcerku Martínek jednou nečekaně na chodníku narazí.
Děkuji, že jste napsala, mějte se moc hezky.
Saša

Téma dnešního dne: První dětské lásky

  • Vzpomenete si ještě na svoji první dětskou lásku?
  • Byla ze školy, z ulice, z domu?
  • Trvala delší dobu nebo jen chvíli?
  • Potkala jste ji ještě i někdy v dospělosti?
  • A co první lásky vašich dětí?
  • Proběhly  v klidu?
  • Věděly jste o nich?
  • Svěřily se vám vaše děti?

Téma je to široké a krásné… předem děkuji za příspěvky

pište na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z pisatelek odměníme malým dárkem: kosmetikou Avon / sprchovým gelem a tělovým mlékem
(to kdybyste potkaly nějakou tu lásku z dětství, abyste hezky voněly :)

gel

Reklama