Patřil k hereckým stálicím minulého režimu, a zůstal jí dodnes. Od svých studentských let Petr Štěpánek ztvárnil řadu stovky divadelních a filmových postav, jen u filmu jich bylo více než dvě stovky. Jeho zatím poslední rolí je Eduard Valšík v seriálu Ordinace v růžové zahradě 2. Pozítří herec oslaví 60 let!

 

Má herectví v krvi. Divadelní prkna jsou jeho život, stejně jako byly pro skvost české kinematografie Zdeňka Štěpánka. Jablko nepadlo daleko od stromu také v případě jeho sourozenců, herečky Jany Štěpánkové (ta je z matčiny strany pravnučkou básníka Vítězslava Hálka) a herce a několik měsíců i ministra kultury Martina (62), či nejmladší sestry, režisérky Kateřiny Taberyové.

 

Petr Štěpánek se narodil 2. října 1948 v Praze. Po gymnáziu (kde byl spolužákem Jaromíra Hanzlíka) se vrhl na herectví na DAMU. Už v jedenadvaceti letech začal hostovat v Národním divadle a po absolvování DAMU tam získal angažmá, kde setrval do roku 1993. S filmové scény neuhnul ani při volbě životního partnera - je ženatý s režisérkou Vlastou Janečkovou.

Působil také v Městských divadlech pražských, v Divadle ABC, setkáváme se s ním v Hudebním divadle Karlín.

 

Jako Jiřík se Zlatovláskou, herečkou Jorgou Kotrbovou

 

V jaké roli se vám Petr Štěpánek nejvíce zamlouval? Jakou byste mu přála nyní, když už nemůže hrát prince? Co byste mu vzkázala ke kulatinám?

Reklama