Slíbila jsem vám rozhovor s Jiřím Pomeje. Článků o něm a jeho ženě Ivetě Bartošové je plný bulvár, Jirka je přesvědčen, že si na nich někteří žurnalisté chladí žáhu proto, že nechtějí nechat Ivetu, aby byla šťastná, nebo že si řeší vlastní problémy.

j

Sám Jirka už útoky a pomluvy přestal řešit, soudy by byly plné žalob. Já vím jedno, podle mediálně zveřejňovaných fotografií jsem čekala opuchlé monstrum s krhavým pohledem, přišel štíhlý upravený hezoun.

Jak snášíte, že si z vás bulvár stále utahuje?
Dopadl by tak každý muž, který by si vzal za manželku Ivetu Bartošovou. Je to naše největší popová zpěvačka, na kontě má přes 800 hitů a na scéně se pohybuje 26 let. Žádná jiná taková tu není. Už jsem si zvykl, ale Iveta ne, ta se tím hodně trápí. Zasahuje nám to do vztahu. Vlastně žijeme dva životy. Jeden mediální a druhý soukromý.  Věřte, že se navzájem příliš nepodobají.

Myslíte si, že je vaše manželská krize už zažehnaná?
Ano, myslím. Vznikla hlavně proto, že jsme s Ivetou byli dva roky spolu 24 hodin denně. Společně jsme pracovali i žili a přestali být schopni tyto dvě roviny od sebe oddělit. Ten vztah se vyvíjel normálně, ale vlastně strašně zrychleně. Jiné páry zažijí krizi po čtyřech, sedmi letech, my to díky tomu všechno akumulovali do dvou let.

Teď už s Ivetou nepracujete, čím se vlastně živíte?
Stále mi ještě docházejí nějaké honoráře z práce pro Ivetu. Jinak jsem se vrátil ke své managerské práci, dostávám desítky nabídek, protože jsem v ní opravdu dobrý. Líbí se mi budovat něco od úplného začátku, takže jsem přijal výzvu dostat na výsluní dívčí nadějnou kapelu 5 Angeles. Od září budu s režisérem Zdeňkem Troškou produkovat další film. Peníze na něj už jsem sehnal.

Nemůžu se nezmínit o vašich údajných dluzích. Jak jste na tom?
Mám je za film Andělská tvář. Partner zmizel s 20 miliony a film navíc nebyl kritikou ani diváky tehdy moc dobře přijat. Dnes je to jiné, na žebříčcích oblíbenosti je na horních příčkách, ale autorská práva odkoupila TV Nova, takže film pro mě nic nevydělává. Ale proboha, mám na kontě další filmy, a o těch se nikdy nemluví. Všechny byly velice úspěšné a já stále jenom stále řeším ten jeden.

Máte vystudovanou DAMU, jste herec, proč nehrajete?
To se zeptejte jinde! Já bych hrál moc rád, ale nikdo mi nic nenabídl. Role dostávám v Polsku, na Slovensku, v Rusku, v Německu, ale u nás nic. Přitom bych si moc rád zahrál třeba v nějakém seriálu.

Teď je pro vás aktuální kniha, kterou vydala bývalá Ivetina hospodyně Golda. Jak řešíte její obsah?
S Goldou se budeme soudit. Není to jenom kvůli tomu, že nám, ale hlavně Ivetě a Arturovi strašně ublížila, ale i kvůli všem, kdo věří své hospodyni a teď se bojí, jaké by mu mohla způsobit problémy. Například Karel Gott má celá léta také jednu a teď už uvažuje o důsledcích toho, kdyby se rozhodla psát nactiutrhačskou knihu o jeho rodině. Golda 11 let Ivetu tajně fotila a teď na tom vydělává. Je to hnus.

O vás je známo, že občas pěkně bojujete s váhou. Teď jste jako proutek, čím to?
Zhubl jsem 15 kilogramů stresem z rozchodu s Ivetou. Když mám nervy, nejím a jen kouřím jednu za druhou. Klidně i tři krabičky za den. Ten rozchod přišel ze dne na den bez varování a já jsem se strašně trápil.

To ale nebylo poprvé. Vždy hubnete jen stresem?
Jasně, že ne. Když mám dobrou motivaci, dokážu shodit 25 kilo za tři měsíce. Třeba kvůli filmu nebo ženské. Mám velmi pevnou vůli, jen potřebuji důvod. Hubl jsem i pod lékařským dozorem pomocí kůry Modafest. Jsou to různé koktejly a tyčinky doplněné mořskými řasami. Stále něco jíte ale součet denních kalorií je strašně nízký. Taky jsem hodně cvičil.

Vzpomenete si někdy na svou první ženu Míšu Kuklovou?
Ne. Dokonce jsem vymazal i její telefonní číslo. Rozvádět jsem se nechtěl, miloval jsem ji a těch 14 let s ní bylo nádherných. Chci si uchovat jen ty hezké vzpomínky, a proto ji nevyhledávám.

Co jste se za ty roky naučil o ženách?
Myslím, že něco ano. Ženy milují, když jim muž dokáže naslouchat a reagovat na ně. To jsem dřív moc neuměl, ale teď už ano. Nejvíc zkušeností jsem ale načerpal z ženských milostných románů. Vždy si jich pár přibalím do kufru, když někam jedu, a nestačím žasnout, jaké jste manipulátorky a jak máte všechno promyšlené. A jaké debily z nás máte!

Co si myslíte, že je ve vztahu nejdůležitější?
Vztah se dá udržet, když spory nezajdou za hranici etiky a vkusu. Musí se zkrátka dodržovat hranice, za které nesmíte zajít, i kdybyste měli puknout vzteky. A nejhorší je ve vztahu nuda. Tu jsem s Ivetou nikdy nezažil. Jsme možná někdy trochu italské manželství, ale je to přesně to, co jsem chtěl. Nelituji ani jediné vteřiny, kterou jsem s ní prožil.

Poraďte našim čtenářkám nějakou rychlou jarní hubnoucí kúru.
Jednu bych měl. Každé dvě hodiny sníst jedno jablko a zapít je dvěma litry neperlivé vody. Smí se to držet jen 5 dní, ale dieta skvěle pročistí tělo a zhubnete tak tři kila. Proti chuti pomáhají mentolové žvýkačky a větrové bonbony.

Jak se vidíte za pět let?
Nijak! Tak daleko rozhodně neplánuji. Žiju ze dne na den. Jsem už poučen, že plány nevycházejí zdaleka tak, jak si člověk vysní. Z dlouhodobého hlediska máme s Ivetou v létě naplánovanou dovolenou u moře, ale jak to bude ve skutečnosti, opravdu netuším.  

Reklama