62139dff6f3a4cl.jpg
Foto: Po čem muži touží 2 se souhlasem Jiřího Langmajera

Zatímco v prvním filmu hrála Anna Polívková muže uvězněného v ženském těle. V Po čem muži touží 2 bude Jiří Langmajer hrát ženu uvězněnou v mužském těle. O vtipné scény, v nichž se herec snaží napodobovat ženská gesta, tedy nebude nouze. Bedlivě proto sledoval nejen svou hereckou partnerku.

„My jsme s Aničkou spolu byli celé léto, protože jsme točili seriál Špunti na cestě, takže jsme spolu vlastně suma sumárum strávili skoro půl roku. Jasně, že je radost s ní točit. Anička je milá slečna a já jsem ty tři čtyři měsíce po ní navíc tak zvláštně pokukoval a ona se mě ptala: co na mě pořád tak koukáš a já jsem jí říkal, no to proto, že tě vlastně budu hrát. Takže to bylo fajn a máme spolu hezký, milý, přátelský vztah. Nicméně tady to není o tom, že se budeme napodobovat, v tom není ten hlavní vtip, takže já se nesnažím za každou cenu napodobit mimiku Aničky, ale snažím se v rámci svého mužského těla chovat aspoň trochu tak, aby si lidi mysleli: Aha, tak v tomhle těle je možná zakletá žena,“ vysvětluje Jiří Langmajer.

62139e20d06b4cl2.jpg
Foto: Po čem muži touží 2 se souhlasem Jiřího Langmajera, Anny Polívkové a Rudolfa Havlíka

V rámci přípravy na roli nezkoumal jen Annu Polívkovou, ale inspiraci načerpal i doma od své manželky Adély Gondíkové. Bedliví diváci si tak ve filmu mohou všimnout třeba jejího typického postoje.

„Když něco hraji, tak se snažím většinou vycházet jenom sám ze sebe a zkusit si to na vlastní kůži. Nicméně tady jsem pochopitelně koukal třeba na to, jak Adéla stojí. Já si z ní dělám srandu, protože ona má takový zvláštní postoj, při kterém je jí fajn a já, když se postavím stejně jako ona, tak mám pocit, že si vykloubím nohu. Tak to jsem tady použil,“ tvrdí Langmajer.

Kromě ústřední dvojice se ve filmu objeví také Marek Taclík jako soused Radim, jeho syna ztvární Oskar Hes a chybět nebude mimo jiné ani Tereza Kostková v roli kamarádky Marcely.

Zdroje: Jiří Langmajer, tiskové materiály k filmu