Může člověk kráčet životem sám nebo ke štěstí potřebuje partnera/ku? A co když jich potřebuje víc? Tvoří rodinu jen dva dospělí a jejich děti? Je celoživotní monogamie nesplnitelný sen? To jsou otázky již pátého ročníku festivalu Jiný pohled

Řešení ožehavých témat i diskuze nad problémy, které jsou velmi často tabu. Právě toho se nebojí stále více vyhledávaný Festival Jiný Pohled – Queer Eye, jehož pátý ročník se bude zabývat vztahy, jejich významu, vyjádření i pochopení v kontextu Mono – Bi – Poly.

Festival 17. května v Experimentálním prostoru NoD v Praze také představí ženskou tvorbu z Čech i ze zahraničí – hlavním hostem bude česká kapela Toxique a anglická zpěvačka Amity. 

m

Festival Jiný pohled – QUEER EYE láká na kulturní program, v němž se věnuje přehlíženým tématům a zároveň představuje širokou tvorbu převážně ženských umělkyň. Letošní ročník se bude zabývat vztahy mono, bi, poly a způsoby jejich vyjádření v oblasti společenské, duchovní a sexuální. „Letošním tématem vztahů chceme přilákat širokou veřejnost, která by se neměla bát diskutovat o problémech, jevech, které se kolem nás běžně vyskytují a týkají se jak jednotlivců, párů, tak i mladistvých či rodičů,“ sděluje organizátorka festivalu Petra Josefína Lubojacki.

m

Může člověk kráčet životem sám nebo ke štěstí potřebuje partnera/ku? A co když jich potřebuje víc? Tvoří rodinu jen dva dospělí a jejich děti? Je celoživotní monogamie nesplnitelný sen? A co na to hudebnice, kočovnice a další, kteří se nechtějí usadit? To jsou otázky již pátého ročníku festivalu, na kterém v minulosti vystoupily např. zpěvačka Ester Kočičková, herečka Anna Polívková či kapela Čoko Voko.

m

„Každý rok se snažíme diskutované téma propojit s dílnami, přednáškami, uměleckými performancemi a hudebními alternativními projekty, kde se mohou návštěvníci setkat s osobnostmi, které mají o tématech co říct, dokážou je snadno interpretovat a inspirovat okolí,“ dodává Petra Lubojacki.

m

Plakát

Reklama