64751064702f0image.png
Foto: Shutterstock

České ženy fandí hladkým podprsenkám, které jsou praktické pod každé oblečení, i tu nejhebčí blůzu. Mají také rády prádlo s praktickými vlastnostmi, jako jsou například podpsenky s termoaktivní pěnou, která se vytvaruje podle křivek každého těla a dokonale přilne k pokožce.
Zákaznice v Česku rády nakupují také modely podprsenek vyrobené z prodyšného materiálu Spacer který je mimořádně lehký, vzdušný a odvádí tělesnou vlhkost pryč od těla. 

Více krajek za hranicemi Česka 
Úplně stejný vkus jako v Česku mají ženy ve Slovinsku, a zdá se, že i Slovenky jsou na tom velmi podobně. I u nich totiž vítězí hladká podprsenka. Možná že se ale o něco raději rozmazlují. Následují totiž modely podprsenek zdobené krajkou či vyrobené z vyšívaného tylu. Důležité je pro ně domácí pohodlí, a tak velmi často nakupují jednoduché, ale zároveň slušivé župánky.

Maďarky se naopak s Češkami shodnou v zálibě v prodyšných materiálech. Ženy s větším poprsím tu však často sahají také po nevyztužené podprsence s krajkou.

Polská touha po okouzlujícím dekoltu 
Polské zákaznice milují svůdné bardotky, což jsou podprsenky pojmenované po francouzské herecké ikoně Brigitte Bardot, která proslula okouzlujícím dekoltem. Možná je znáte také pod názvem balconette či half cup. Nejoblíbenější je v Polsku push-up podprsenka bez kostic a bez ramínek. Následuje ji klasická krajková bardotka.

V Rumunsku se nejvíce prodávají podprsenky pro velká prsa, především pak nevyztužené modely s širokými polstrovanými ramínky. Také Rumunky si ale rády dopřejí zmíněné bardotky, a velký zájem je také o saténové noční prádlo s krajkovými detaily. 

image.png
Foto: Shutterstock

Krajky a výšivky vítězí v Bulharsku 
Mezi bestsellery v Rumunsku, ale třeba i v Bulharsku patří také zmenšující podprsenka. Kromě ní však mají bulharské ženy rády také modely s výšivkami, krajkami a dalšími dekorativními aplikacemi. 

Na Ukrajině vítězí nevyztužené podprsenky. Řecké zákaznice od podprsenky očekávají naprosté pohodlí. Velmi oblíbená je tu proto nevyztužená podprsenka s měkce podloženými ramínky, která uleví ramenům a šíji. Mezi objednávkami oblečení pak v Řecku vede elegantní krajkové body. V Chorvatsku ženy nejčastěji kupují bardotku, ale také podprsenku bez kostic nebo lichotivé brazilky. 

Zdá se, že čím více na východ, tím více ženy žádají krajky, milují push-up efekt a nebojí se ani barevného prádla. S postupem času můžeme u žen pozorovat větší odvahu, kreativitu a některé nepohrdnou ani sexy podvazkům.

Zdroj: Astratex, Polina Polkovnikova, Whowhatwhere

Reklama