Prostřednictvím čtenářky Jindřišky8 dnes budete mít možnost si přečíst příspěvek od jejího vnuka, dříve vystrašeného prcka, dnes šikovného pomocníka ))

Dobrý den,
Mám tu na prázdninách vnuka Martínka, a když slyšel, jaké je dnešní téma, tak prohlásil, babičko,já ti to napíšu. Dala jsem mu prostor a posílám jeho příspěvek do slova, jak ho napsal. Jsou tam chyby, tak mu je prosím promiňte!

Spal jsem tenkrát u své milované babičky a dědy. Bylo hodně pozdě, měsíc zářil jako svíce v úplné tmě. Dívali jsme se společně na televizi,kde šel horor.Po strašidelném zážitku jsme si chtěli už jít lehnout. Babička má dům s podkrovím,kde bydlí moje teta,dcera babičky, dříve tam byla půda.
Děda s babičkou si ještě vypili čaj a vyprávěli jsme si o filmu a babička řekla, že si jde pro něco nahoru. My s dědou čekali až se babička vrátí. Dlouho se nevracela a tak děda řekl, ať se jdu za babičkou podívat, aby se jí něco nestalo.Příšerně jsem se bál,ale i přesto jsem otevřel dveře na schody a šel nahoru. Dal jsem nohu na schod a z podkroví se ozval strašlivý zvuk. Nohy mi zdřevěněly,strachy jsem se klepal jako osika a ztěžka jsem dýchal. Zvuk se ozval znovu a já jsem běžel s rozbušeným srdcem za dědou. Nohy jsem měl jako z olova a klepal se strachy. Zvuk skřípavý jako vichřice,který mě děsil. Děda skrýval úsměv, ale já vůbec nic nepoznal, tak jsme se šli nahoru podívat s dědou, kterého jsem držel za ruku, on se bál taky. Otevřeli jsme další dveře a v nich stála postava a já hned nepoznal, že to byla babička, protože tam byla tma a dědu jsem stisknul ještě pevněji za ruku a společně jsme šli všechny dolů a pak se tomu zasmáli.
V tu dobu jsem byl velmi naštvaný, ale teď mi to přijde už legrační a na horory jsem se pak delší dobu nedíval.

Kluk nám už povyrostl a dneska mi pomáhal vařit, protože zítra přijedou další vnoučata a bude u nás veselo.
Všechny zdravím
Jindriska8

pozn.red.: text nebyl redakčně upraven

martinek

________________

Moc hezký kluk je ten váš vnuk. A píše pěkně, čistě, bez chyb. Hezky se to četlo.
Pozdravujte ho, že děkujeme za příspěvek, a doufám, že vám to strašení už oplatil:))
Saša

Tématem dnešního vydání je: Strach a jak ho překonat. Máte bobříka odvahy?

  • Bály jste se něčeho tak, že vám až zdřevěněly nohy?
  • Jak překonáváte strach?
  • Napište historky, ať už současné, nebo z dětství
  • Napište i historky vašich dětí
  • Je pravdivé pořekadlo, že „Strach má velké oči“?
  • Uznáváte pořekadlo druhé: Když máš z něčeho strach, jdi a sáhni si na to!
  • Strach i odvaha mohou mít mnoho podob

Sáhněte si na dno své odvahy a napište nám o tom na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Těšíme se na vaše příspěvky

Jednu ze čtenářek odměním čerstvě praženou kávou Arabica (aby ji dala sílu bdít po celou noc) a zmatňujícím tónovacím make-upem od firmy Garnier  (aby nebyla bledá jako hrabě Drácula)

darecekk

Reklama