Pěkný dárečkový příspěvek se spoustou fotografií poslala i čtenářka Jindřiška8. Na fotografiích jsou „dárečky“, které známe určitě všechny. Ať už jsme je my samy, coby děti vyráběly, a nebo jsme je později dostávaly.

Přeji pěkný páteční den,

Dnešní téma mě přivedlo ke krásným vzpomínkám.Posledních pět let jsem spíš přemýšlela ,co bude v budoucnosti a na vzpomínání mě moc času nezbývalo.
Od dětí a vnoučat jsem si vždy dárečky pečlivě schovávala ,mám je uložené v krabici a tohle je příležitost,si připomenout minulost.Jak jste vyhlásili téma,tak jsem se dala do prohlížení a třídění.
Mají pro mě velkou cenu a jakmile se všechny z rodiny sejdeme,tak se budu mít čím chlubit. Některé jsou vyrobené ještě za dob totality.Děti je dělaly nejprve ve školce a pak ve škole a dostávala jsem je k MDŽ a k vánocům.Jak rostly,tak pak už kupovaly dárky za kapesné.

Další dárky jsem dostávala od vnoučat od syna,protože je opustila maminka,tak jsem se jim ji snažila nahradit a ty možná mají pro mě ještě větší cenu. Mnohokrát se i stalo,že to děti nemohly vydržet a snažily se mě prozradit,co pro mě vlastně mají.
Dárky jsou vyrobené z moduritu,korálky z těstovin a ty už jsou staré 30 let.Prstýnky a ozdoby jsou z drátků a korálků.Přáníčka jsou malovaná a na některých je i pokus o básničku.

Vloni manžel dostal od velkých dětí k narozeninám,taky zajímavý dárek,velkou popelnici na odpad.
Přikládám pár fotografií: od dcery, od syna, od vnuka i od vnučky.

S pozdravem všem        

Jindriska8  

dar

darek

darecek

dd

rrr

darrre

r

k

_____________

Milá Jindřiško, děkuji, že jste si dala tu práci a tyto „dárečky“ poslala a nafotila. Také u mě v krabici někde odpočívají, je na nich ještě zaschlé lepidlo z upatlaných ručiček, ale dýchá z nich ta pravá, dětská láska a upřímnost.

Přeji hezký den Vám i vašim dětem a vnoučatům

Saša

Téma dne 22. 7. - Dárky od našich dětí.

Děti jsou nápadité

A ať si říká kdo chce, co chce, nejhezčí jsou stejně dárky od dětí. Ty, jenž jsou darované s upřímnou dětskou nevinností a láskou. A je jedno, jestli je to vystřižené papírové srdíčko, výtvor z plastelíny, nebo dáreček za první ušetřené penízky.

Foťte, pište, posílejte dárečky od svých dětí.

  • Dárečky ručně vyrobené.
  • Dárečky, které vám přivezly děti z prázdnin, ať už z táborů či od moře.
  • Také dárečky, které vám třeba vyrobily k narozeninám, ke svátkům, nebo ve škole.
  • Dárečky, které potěší, kterých si vážíte a které nikdy nevyhodíte.

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z maminek tentokrát odměním také hezkým dárečkem - hrníčkem přátelství.

hrnicek

 

 

Reklama