Jindřiška pracuje jako finanční poradkyně a při výšce 170 centimetrů to v minulosti dotáhla až na hmotnost 129 kilo, což se samozřejmě negativně odrazilo na jejím zdravotním stavu. Zlepšit ho pro ni bylo hlavní motivací ke změně životního stylu.

„Moment, kdy jsem si řekla, že už se sebou opravdu musím něco dělat, přišel, když se zhoršil můj zdravotní stav. Hlavně kardio problémy. I přes medikaci jsem trpěla vysokým tlakem a brala jsem také léky na tachykardii. Potom jsem onemocněla zánětem tenkého střeva a zánět se následně rozšířil i na další orgány. V podstatě i přestalo fungovat zažívání. Uvědomila jsem si, že buď budu brát hromadu léků a podstupovat operace, nebo se sebou musím něco udělat,“ popisuje Jindřiška začátek své hubnoucí cesty.

63c522fa66618obrazek.jpgFoto: Se souhlasem paní Jindřišky

V minulosti už se několikrát zhubnout snažila, ale opakovaně selhala a dostavil se jojo efekt. Věděla proto, že tentokrát se musí svěřit do rukou odborníků a vyhledala nutriční poradenství. Pod dohledem lékaře jí byl na základě zdravotních výsledků sestaven jídelníček na míru. A poté, co se dostavila první shozená kila, začala Jindřiška pomalu přidávat i pohyb. Našla si trenéra, který jí sestavil fitness plán.

Před proměnou se stravovala velmi nepravidelně a nezdravě. Vynechávala snídani, oběd řešila vydatným jídlem v restauraci nebo ve fast foodu a znovu jedla až večer po příchodu z práce. Deficit za celý den ale mnohonásobně dohnala.

„Mám náročnou práci, hodně stresu a tři děti. Mým dopingem byla čokoláda a sklenky vína,“ říká Jindřiška.

To je ale už minulostí. Momentálně má každý den zdravou snídani, oběd, svačinu a večeři. Sladkosti prý už nepotřebuje, protože když tělu dává dostatek kvalitní výživy, už si o ně neříká. Také se hodně hýbe. Minimálně pětkrát v týdnu navštěvuje fitness centrum, běhá nebo chodí na procházky. Výsledky snahy se v jejím případě dostavily záhy, což je i důvod, proč ji během roku nikdy nenapadlo to vzdát. „Je úžasné, jak rychle jsem pocítila rozdíl. Zdravá strava mi dodává hodně energie a je skvělé, když vás jídlo neunaví tak, že si musíte jít po obědě lehnout,“ říká.


Během dvanácti měsíců zhubla 51 kilo a váží tedy 78. Má v plánu ještě deset kilo a hlavně chce budovat svalovou hmotu a zpevnit se.

blobid0.png
Foto: Se souhlasem paní Jindřišky

Už teď je ale nadmíru spokojená s tím, jaký nabral její život nový směr. „Kvalita mého života předtím a nyní je neporovnatelná. Mám mnohem víc energie, cítím se zdravě, mladší. Žiju aktivně a plnohodnotně. Momentálně neužívám žádné léky. Můj zdravotní stav se natolik zlepšil, že je nepotřebuju a všechny hodnoty mám v normě. Konečně se ve svém těle necítím jako vězeň,“ uzavírá.

Zdroje: autorský rozhovor s Jindřiškou Gloslovou

Čtěte také: