Zvesela pojala dnešní téma čtenářka Jindra. Příspěvek je sice krátký, zato výstižný, a po předchozím smutném příběhu určitě na odlehčení.

Milá redakce
Jméno Boží beru do úst skoro denně. Ten můj je totiž myslivec a pokud jste viděl film Slavnosti sněženek, tak jako by tam měl hlavní roli.

Blízko našeho domu stojí malá kaplička, nedá se minout. V pátek jsem šla kolem ní, nezastavovala jsem se, ale jen jsem si v duchu řekla: Pane Bože, dej ať ten můj přestane konečně chlastat. Motlitba byla zčásti vyslyšena, protože v pátek zase s myslivci popíjel, ale v sobotu mu bylo tak zle, že jsem jen z vedlejšího pokoje slyšela: Pane Bože, mně je tak zle, už nikdy nebudu chlastat, slibuju.
Tak uvidíme, jestli i jeho motlitba bude vyslyšena.

Jindra

pozn.red. Text nebyl redakčně upraven

Děkuji za příspěvek, umíte brát život zvesela, a to je někdy nad všechny modlitby. Každopádně manžel se potrestal sám.:)
Saša

Téma dnešního dne 12. září 2011: Prosím, pomoz mi!

Když je vám úzko, když řešíte nenadálou životní situaci, se kterou si nevíte rady, stane se vám, že se „v duchu“ obracíte o pomoc? A ke komu?

Pane Bože, pomoz mi, nebo pane Bože, co mám dělat? Věty, které vyřkneme, ať už jsme věřící, nebo nejsme. Naše babičky by řekly, bereme jména božího nadarmo, ale my si to ani neuvědomujeme, vychází to z nás tak nějak samo, podvědomě.

Nebudu tentokrát formulovat žádné otázky, nebudu je seřazovat do bodů. Zda jste věřící, či nikoliv, zda se v těžkých chvílích upínáte k někomu, či k něčemu, zda to vůbec děláte, a nebo by vás to ani nenapadlo, to vše se dá shrnout do jedné otázky.

Doufám ale, že vaše příspěvky budou delší než tato jedna věta.

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

A nebojte se otevřenosti a upřímnosti, nejste v tom samy. Každá někdy potřebuje kromě doktorů a psychologů věřit i něčemu, co je nad námi, ať už to nazveme nadějí, nebo zázrakem.

  • Pro život v pohodě – jednu z vás odměním dárkovým balíčkem – Pro život v pohodě. Uvnitř se skrývá nejen káva a hrníček, ale ode mě navíc také jedno malé „překvapení“. :)

darekja

Reklama