Pro Jima Carreyho prý není žádný problém být vtipný a veselý. Jak sám říká, chovat se legračně a bavit lidi pro něj není jinak složité. Průchod svému komedianství dává jednoduše proto, že to sám chce.

Herec to řekl na páteční tiskové konferenci ke svému nejnovějšímu filmu Bruce Almighty (Všemohoucí Bruce). Ve filmu Carrey hraje televizního reportéra, který se považuje za boha a má za to, že mu "shora" byla dána šance být všemohoucím. "Po této roli jsem doslova skočil. Miluji akční, vtipné a zároveň seriózní herectví," prozradil Carrey na tiskové konferenci.

Jak dodal, tato nová komediální role je mu šitá přímo na tělo. "Jsem hodně bezprostřední. Nejsem ten typ člověka, co sedí, poslouchá rozhovor a občas do toho skočí s něčím takzvaně vtipným, co má ovšem předem promyšlené," charakterizuje sám sebe Carrey. Na novém filmu se mu líbí hlavně to, že není laciný a že kromě humoru je v něm i několik ryze vážných scén.

Snímek Všemohoucí Bruce je prý přímo ukázkovým spojením seriózního, ale zároveň komediálního díla. "Ve filmu je pár vážných momentů a já jsem rád, že nemusím pořád hrát jen toho vtipného a bláznivého, ale že občas mohu jít i za hranice svých hereckých možností," zpovídá se dále Carrey.

Všechny scény, které byly pro film natočeny, do kina ale nepůjdou. Podle Carreyho jde o určité momenty, které by fanoušci na filmovém plátně vidět nechtěli. Ti, které by to přesto zajímalo, o ně však nepřijdou: tvůrci plánují tyto scény později zařadit na DVD nosič.  

       
Reklama