profimedia-0791770254.jpg
Foto: Profimedia

První dáma USA Jill Biden s dcerou Ashley se v Elysejském paláci v Paříži setkaly s francouzskou první dámou Brigitte Macron. Biden v úterý ve Francii ještě před tímto setkáním promluvila na ceremonii u příležitosti návratu USA k členství v UNESCO po pětileté nepřítomnosti za Trumpova předsednictví.

Všechny tři dámy měly dohromady oblečení v barvách trikolóry – v bílé, modré a červené. Jill Biden oblékla zářivě červený kostýmek Schiaparelli se zlatými knoflíky v kombinaci s černými lodičkami Dior. Tato volba byla jistě strategická, protože obě značky sídlí v Paříži. Dior s kreativní ředitelkou Marií Graziou Chiuri je také známý svým silně feministickým poselstvím.

Francouzská první dáma zvolila námořnický styl. Oblékla si bílé šaty s dekoltem v námořnické modré a námořnickými akcenty v pase. Ve stejném odstínu pak měla i lodičky. Po modro-bílé kombinaci sáhla i Ashley Biden. Oblékla pruhovanou midi sukni a k ní ladící top bez rukávů od značky Sachin and Babi. Celek doplnila béžovými sandály na platformě se silnějším podpatkem od Alexandra Birmana.

První dámy, které shodou okolností obě pracovaly jako učitelky, si podle svých slov padly do oka už loni v prosinci, když byla Brigitte Macron na státní návštěvě USA ve Washingtonu. Údajně se okamžitě spřátelily. Že k sobě mají blízko, lze zpozorovat i z fotografií z Paříže, kde se drží za ruce.

profimedia-0791738937.jpg
Foto: Profimedia

Zdroje: DailyMail, WWD, Foot Wear News

Reklama