Měla jste ráda Michaelu Jílkovou a její pořad Kotel? Líbila se vám konfrontace politika s „obyčejným“ občanem České republiky?

 

Kotel Jílková začala moderovat v roce 1998. V pořadu často docházelo k ostrým slovním výměnám a bylo především na hostovi, jak se vypořádá s danými otázkami.

Hostů bylo za dobu vysílání Kotle opravdu mnoho, odhadem stovky. "Nejsledovanější Kotel od začátku vysílání byl 20. května 1998, jehož hostem byl Miroslav Sládek," řekla tisková mluvčí TV Nova Veronika Šmítková. 

Politik najednou nebyl v bezpečí své kanceláře a nejen moderátorka, ale i lidé měli možnost díky svým otázkám alespoň částečně poznat jeho pravou tvář. 

V červnu minulého roku zmizel Kotel z programu televize Nova. Předpokládalo se, že pokud proběhnou v pořadu určité inovace, bude opět zařazen do vysílání. Protože se to však nepodařilo, rozhodla se TV Nova k 31. 12. 2005 neprodloužit moderátorce Michaele Jílkové pracovní smlouvu.

 

Velkým problémem pořadu Kotel byla především postupně snižující se sledovanost. "Jako každá jiná komerční stanice, tak i Nova vysílá pořad tak dlouho, dokud oslovuje dostatečný počet diváků v upřednostňovaných cílových skupinách," vysvětluje Veronika Šmítková.

Televize Nova se chce věnovat tvorbě a vývoji moderních, divácky úspěšných a profitabilních pořadů, které osloví i mladší věkové kategorie. "Případný další politický pořad je zatím ve stadiu úvah," sdělila Veronika Šmítková. 
 

Zdali se Michaela Jílková vrátí na televizní obrazovku, zatím není příliš jisté. „Bude-li Nova v budoucnu připravovat pořad, který by mohla paní Jílková moderovat a bude-li k této
spolupráci vůle z obou stran, pak tuto možnost rádi využijeme. Nicméně v současné době žádná jednání neprobíhají,“ dodala Šmítková.

Jak vám se líbila tato politická talk show? Vyhovovala vám Michaela Jílková v roli trochu drsné moderátorky, která chce získat od politiků jasné odpovědi na své otázky? Máte pocit, že se jí to někdy opravdu povedlo?

Reklama