Skoro každý z nás má svou sbírku oblíbených kafáčů. A pokud ji budete chtít zpestřit, máte právě teď možnost získat jeden ze tří barevných hrnků z limitované edice Jihlavanka 2011 v barvách obalů kávové jedničky. Stačí, když si ve vybraných prodejnách nebo v hypermarketech Globus zakoupíte v průběhu července alespoň dvě balení pražené nebo instantní kávy Jihlavanka za minimálně 90 Kč a poctivý hrnek Jihlavanka bude Váš. Hrnky si můžete vyzvednout ihned po nákupu na oddělení zákaznických služeb, informačním centru, u pokladny nebo na jiných určených místech.

A pak už si jen vychutnávejte třeba svého oblíbeného českého turka z pražené kávy Jihlavanka Standard Original nebo Extra Jemná v novém červeném hrnku. Nebo kávu Jihlavanka Extra Special, připravenou v ručním presovači, z módního fialového hrnku. Milovníci Staročeské směsi zase ocení klasický žulý hrnek. Akce platí do vyčerpání zásob.

jihlavanka

Termíny soutěže o Poctivý hrnek Jihlavanka:

Vybrané prodejny: Červenec 2011
Hypermarkety Globus: 22. 7. - 28. 7. 2011

A víte, jak si připravíte nejlepšího typického „turka“? „Do nahřátého hrnku (stačí jej vypláchnout horkou vodou) vložte 7-9 g (dvě vrchovaté kávové lžičky) kávy umleté na střední stupeň hrubosti (ideální je Jihlavanka Standard) a dolijte asi 1,5 dcl vody, kterou necháte zahřát těsně k bodu varu - nejlépe na teplotu 98 oC. Zalijte postupně - nejprve do jedné třetiny, a pak nadvakrát dolijte zbytek vody krouživým pohybem. Snažte se, aby proud vody nebyl příliš prudký, tedy ne příliš shora, aby se mletá káva co nejméně zvířila a nevyplavala na povrch. Takto se optimálně uvolní a vyluhují aromatické i chuťové látky do šálku nápoje. Zlehka třikrát zamíchejte. Odměnou vám bude lehká pěna v barvě mléčné čokolády. Počkejte asi tři minuty, než se sedlina usadí na dně. To bude mít káva optimální teplotu: asi 72 - 75oC. A pak si už jen dosyta užijte ten pocit báječného kávového okamžiku s poctivým českým „turkem“,“ říká kávový specialista Pavel Šťastný.

Více informací na: www.jihlavanka.cz a na dalších stranách této tiskové informace.

j Jihlavanka Standard Original, mletá pražená káva s výrazným aroma a silnou chutí 150g/ 39,90 Kč
j Jihlavanka Standard Extra Jemná, mletá pražená káva s jemnou chutí a příjemným aroma 150g/ 39,90 Kč
j Jihlavanka Extra Special, velmi kvalitní mletá pražená káva s novou, vylepšenou recepturou. Vyrábí se v nové receptuře pouze ze zrn typu arabica. Vyniká intenzivním aroma a plnou, mírně nakyslou chutí, kterou ocení především zkušení milovníci kávy.  Nejlépe se hodí pro přípravu v ručním presovači, a to nejen svou kompozicí, ale také hrubostí mletí. 150g/ 54,90 Kč
j Jihlavanka Standard Original, instantní 200g/ 99,90 Kč
j Jihlavanka Standard Extra Jemná, instantní 200g/ 99,90 Kč
j Jihlavanka Extra Special, instantní. Vyrábí se pouze ze zrn typu arabica. Vyniká intenzivním aroma a plnou, mírně nakyslou chutí, kterou ocení především zkušení milovníci kávy. 200g/ 149,90 Kč

 

Reklama