Nepamatuji si snad na jediné životní období, kdy by se kolem mě nemluvilo o jídle. „Jako malá jsi nechtěla vůbec pít mateřské mléko,“ říká mi mamka. Nejradši jsem prý v pozdějších letech jedla rohlíky a sladké. Vydrželo mi to přes pubertu až dodnes.

Bylo období, kdy moji postavu někdo hodnotil jako roztomile dětsky buclatou, pak vytáhlou a bez tvarů a poté najednou zase ženskou. Pořád dokola. Zdá se, že to nikdy neskončí.

Miluji jídlo a nesnáším debaty na téma: „Měla bys zhubnout nebo ztloustnout“. Ale i přesto si neustále i sama kladu překážky, co již jíst nebudu, a za odměnu si dovoluji něco hříšně nezdravého.

Uf, je to únavný kolotoč

Kéž bych byla chlapem. Přeji si stát se mužem, který si v noci ukrojí dva krajíce chleba, nají se a je mu dobře. Bez jakýchkoli výčitek usíná a neřeší případná kila navíc.

Aby toho nebylo málo, snad každý kolem mě chce zhubnout. Celebrity drží šílené diety, neznámé dívky hubnout za pomoci časopisů. Diety a zdravá výživa nás obklopují ze všech stran a na podzim tomu tak bude i díky reality show Jste to, co jíte, kterou připravuje televize Prima.

Prima získala vysílací licenci od společnosti Celador International Ltd. Vůbec poprvé tento pořad odvysílala britská televizní stanice Channel 4 v létě roku 2004 a zaznamenala fantastický ohlas. Letos tato televize odvysílala už třetí sérii a pořad každý týden sledovalo okolo tří milionů diváků.

Chce to motivaci a pevnou vůli

S velkým úspěchem byl formát vysílán například v Austrálii, Rakousku, Belgii, Brazílii, Kanadě, Dánsku, Finsku, ve Francii, Holandsku, v Polsku, na Novém Zélandě a v dalších zemích.

V reality show Jste to, co jíte diváci uvidí příběhy konkrétních lidí. ,,Chceme divákům představit příběhy těch, kteří chtějí svůj život změnit, protože nejsou spokojeni se svou vizáří," řekla tisková mluvčí televize Prima Jana Malíková. Půjde nejen o to rychle zhubnout, ale i pochopit, že nejdůležitější je motivace a pevná vůle, aby člověk změnil svůj život.

,,Tento model reality show je podobný Chůvě v akci. Vždy jeden díl s jednou osobností ukáže jeden příběh. Nebude se v ničem soutěžit," vysvětlila Malíková. 

Průvodcem pořadu i účastníků bude specialista na hubnutí, který pomůže těm, kteří se reality show budou chtít zúčastnit, na jejich nelehké cestě ke změnám. Pořad bude natáčen především v prostorách, kde jednotliví účastníci žijí. ,,Hledáme takové soutěžící, kteří mají nějaká ta kila navíc," dodala Malíková. 

Zájemci o účast v reality show Jste to, co jíte mohou vyplnit přihlášku ZDE.

Dotazník se kromě jiného ptá i na sen, který není možné uskutečnit kvůli vysoké váze, nebo na peněžní částku, kterou během týdne utratíte za potraviny. 

Možná bude mít pro diváky tato reality show praktičtější smysl než ty ostatní dosud odvysílané. Možná to však povede i k tomu, že sušenku, kterou si budou chtít během sledování pořadu dát, si příliš nevychutnají...    

Hublo by se vám díky reality show lépe?
Potřebujete nad sebou bič, abyste zhubla?
Co nebo kdo je vaším nepřítelem v hubnutí - sladké, tučné nebo nechuť ke cvičení?

Reklama