Vážená redakce,

jsem zaměstnaná žena v letech, a tak moje návraty z práce jsou mnohdy doprovázeny únavou a celkovým vyčerpáním. A tudíž také nechutí vytvářet jakoukoliv večeři, natož teplou.

Mám jednu velikou výhodu, za prvé nemusím již vařit pro děti, ty už odrostly a nesdílí s námi společnou domácnost, a za druhé manžela, který má pochopení a teplé večeře zas až tak nevyžaduje.

Ne že by si ráda nepochutnala na dobrém jídle, samozřejmě že nějaké i stvořím, ale když nastane čas od času situace, kdy  nejsem schopná namazat ani skývu chleba, nelení a prostě udělá nějakou krmi sám. Zmizí v kuchyni a za chvíli připraví nějakou ňamku, která nás oba nasytí, a já si pochutnám mnohem více než na jídle, které vytvářím sama.

Musím se teda přiznat, že vařím spíš proto, že  musím, a ne že by mi to činilo nějaké zvláštní potěšení, a tak když manželovo dílo vychvaluji (a myslím to zcela vážně), on se vždy jen usměje a praví: “To víš, jídlo se musí dělat s láskou!“  

Jednou připravil salát, na který použil různou zeleninu, trošku ovoce a mnoho druhů sýrů a završil to vlastnoručně vypěstovanými bylinkami. Byla to nádhera, nejen chuťová, ale i vizuální, což můžete, milé čtenářky, posoudit samy.

Nebylo to zrovna rychlé pohoštění, připravoval to k příležitosti menší rodinné sešlosti a mělo to být jen jako na okraj.

Já se patlala s chlebíčky a jednohubkami a roládou, ale můžu vám říct, kam se vše hrabalo na tento salát. Jen se po něm zaprášilo a pokaždé, když zveme rodinu či známé na návštěvu, je po tomto salátu ohromná poptávka.

Vůbec nemám tu trpělivost, abych krájela pravidelně  zeleninku a ovoce a kladla je s milimetrovou přesností na talíř, a to ani v případě, že z práce dorazím čilá jako rybička.

Prostě tento salát zůstal doménou mého manžela, všichni  obdivují jeho i jeho dílo a já? ….

No já zas umím jiné věci.

EvaH


To máte, EvoH, velkou pravdu. Jedna z věcí, kterou umíte dobře, je psát a používat e-mail. A také máte skvělého manžela. Sdílím s ním názor, že jídlo se musí dělat s láskou .... jooo, babiččina svíčková - v té bylo lásky :)

A protože vám vše hraje do karet a poslala jste nám příspěvek na dnešní téma - teplé večeře a krmení bestií - my vám za to posíláme dárek. Pharmaton Activit, který působí proti únavě a v lékárnách ho můžete koupit za cenu blízkou 230 Kč. A k tomu přidáváme pár drobností.

Hezký den a hezké ráno i vám ostatním čtenářkám. Dnes si píšeme na téma:


Vaříte každý den teplé večeře?
Chodíte do restaurací?
Vaří Váš muž či přítel?
Jakou kuchyni máte ráda?
Milujete jídlo?
Pište na:

redakce@zena-in.cz

Nejzajímavější příspěvky odměníme!