konzum

Léto vyžaduje něco jiného než zima. Nepotřebujeme tolik těžkých jídel s masem a omáčkou, více jíme ovocné a zeleninové saláty. Taky se mění časy pro stolování. O dovolené se vůbec mění naše životospráva, hlavně když se sluníme a míříme na výlety. Jak přitom dobře jíst, abychom nepřibrali a cítili se fit?

Znamení Raka, Štíra a Ryb

Určitě je dobré jíst co nejvíc sezónních jídel. Často se jedná o vodnaté ovoce a zeleninu, jako melouny nebo okurky. Hlavně pro vodní znamení Raka, Štíra a Ryb to jsou vhodné potraviny. Zároveň se však musejí umět správným kořením odvodnit. Nejlepší jsou úpravy vhodně grilovaných ryb. Ty sladkovodní udělají dobře žaludku, i střevům. Není důvod, proč i v létě nejíst kapra, podobně ale i naše pstruhy a líny. Ve spojení s vařenými bramborami, tedy ještě před obdobím večera udělají všem dobře. Nepřiberou přitom, protože právě k tomu „pomáhají“ až večerní časy. Když si navíc půjdou zatancovat, organismus to snese dobře.

Znamení Blíženců, Vah a Vodnáře

V létě taky obecně nemáme chuť na těžké, vepřové nebo hovězí maso. Spíš si víc užijeme pojídání drůbeže, hlavně kuřecího masa, které miluje i arabská, řecká nebo západní kuchyně. Navíc jiná koření jako anýz, fenykl nebo kari udělají taky víc pro naše správné trávení. Dostatek kukuřice v příloze a úprava na slunečnicovém oleji proto pomáhá hlavně vzdušným znamením Vah, Blíženců a Vodnáře. I když se obvykle stravují nepravidelně, během prázdnin se přizpůsobí přátelům, což je správné a pomůže to zažívání. Protože potom mají tendenci aktivně navštěvovat turisticky významná místa, kalorií se zbavují zdravě. Stejně jako při mluvení. Navíc jim pomáhají i letní lásky, kvůli kterým se měníme rádi všichni.

Znamení Berana, Lva a Střelce

K dovolené patří i exotická kuchyně. Ta má mnoho předností, taky ale přináší jistá nebezpečí, hlavně hygienická. S chutí je ale podstoupí hlavně ohnivá znamení Berana, Střelce a někdy i Lva. Pokud jsou v cizině, nechají se s chutí pohostit novými přáteli, které netouží urazit odmítnutím. Klidně jí potraviny, které ani neznají, pak to však může dopadnout různě. Většinou si dobře pochutnají, můžete to taky ale skončit průjmem. Popravdě, pak je možné ztratit přímo i kila živé váhy, je však lepší, když se tak stane během plavání v moři, nebo při sportu. Naštěstí máme obecně i více chutí na různé ovoce, a to využívají cizí kuchyně mnohem víc, než ta naše, což všeobecně zdraví pomáhá.

Znamení Býka, Panny a Kozoroha

V létě se taky pojídá nejen na zahrádkách hodně salátů. Zkrátka, přes slunečný den se hlavně pojídá lehce. V salátové míse se tak objevuje hodně sýrů, oliv, zeleniny a rostlinných olejů, což většinou zrozencům zemních znamení Panny, Kozoroha, ani Býka vůbec nevadí. Ti poslední však musí být více zasyceni i masem. Čím víc ho však jí se zeleninou a ovocem, tím menší chuť na ně mají večer. Snaží se proto být aktivní dopoledne, abyste všechno dobře zažili během siesty.

Na cizí chutě si obecně těžko zvykáme, ale když je v jídle tmavý chléb a zdravé mléko nebo jogurt, jenom nám to pomáhá. Trocha vína, hlavně červeného, naší váze potom během večerů taky pomůže, proto vše zdravě doplňujeme! Tak ať vám to pěkně v letních měsících jde!

Zajímá vás, jak si svou postavu snadno udržet? Začněte jíst podle našeho astrojídelníčku na vykladzive.cz.

Pro Ženu-in David Ašenbryl

Reklama