Tak jsem před chvíli zapnula ten "můj" a vždy koukám, co je kde pro mne zajímavého a tak jsem si přečetla vaše dnešní téma. Není to sice tak romantický příběh jako uvádí jedna vaše čtenářka, ale mně to dalo hodně.

Díky internetu jsem našla svoje bratránky. Zní to neuvěřitelně, ale je to pravda. Měla jsem tetu, která si vzala mého strýce (maminčina bratra) už v době, kdy měli každý za sebou jedno ztroskotané manželství a každý nějaké děti. Teta měla už dva kluky, strýc jednoho, no a spolu měli ještě syna a dceru. Vzhledem k tomu, že jsem z mého rodného města na Moravě už dlouho hodně daleko, tak jsem se viděla jen asi 2 x se svou sestřenicí, to když jsem byla u tety na návštěvě se svým manželem cca před 15 lety.

Od té doby jsme si se sestřenicí psaly, ale jen sporadicky, ale věděly jsme o sobě. Teta už zemřela, sestřenici zemřel manžel (a to je o hodně mladší), no a my si občas napsaly, později jsme se spojily přes internet. Jednou jsem jí nabídla, že píši takovou "rodinnou kroniku" včetně fotografií a jestli se chce podívat hlavně na foto, tak ať se podívá na můj blog. Jaké bylo moje překvapení, když jsem tam v komentáři po krátkém čase našla vzkaz od "nevlastního" bratránka, kterému tuto adresu dala.  Ihned jsem odepsala, no zkrátím to.

Brzy jsme zjistili, že nebydlí již na Moravě, ale že to nemá tak daleko k nám, tak přijel na návštěvu. Kdybychom neměli na netu fotky, nepoznali bychom se, protože jestli jsem ho někdy viděla (na což se nepamatuji), tak to bylo už před hooodně lety. Asi po roce mne našel na FB jeho bratr, to bylo radosti! No a aby se to nepletlo, už jsem ve spojení i s tím třetím, nejmladším, vlastním bratránkem! Vzhledem k tomu, že ti další dva bratránci i se sestřenicí bydlí v Brně  jako moje sestra a té už dlouho slibuji, že se k ní zajedu podívat, plánuji VELKÉ SETKÁNÍ po letech. No není to krása? A to opravdu vše díky internetu.

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Reklama