Chtěla bych také přispět "svoji troškou do mlýna" a napsat, kde jsem byla nejdál na dovolené. Myslím, že Jalta do nebude, i když to byl let také dost dlouhý, ale kde se nám určitě MOC líbilo, bylo na Kanárských ostrovech, kde jsme byli s manželem v roce 1992.

Tenkrát to bylo krátce vlastně po otevření hranic a byl to rok, kdy manžel odcházel do důchodu, tak mu na tuto dovolenou částečně přispěly tehdejší odbory, ale byla to opravdu pohádka! Na letiště jsme tenkrát přiletěli v noci a autobus nás dovezl až do hotelu. Nikdy nezapomenu na ten nádherný okamžik, když jsme se ráno probudili a vyšli na balkon! Opravdu, při pohledu na tu nádheru kolem, na tu krásnou architekturu, floru, moře, připadali jsme si jako v pohádce. K moři to bylo sice kousek dál, než je obvyklé, ale to nám přišlo oproti té vší krásné jako malichernost. Měli jsme tam zajištěné obědy, či večeře, jak si kdo vybral, kde nám vařili i naše, tedy česká jídla a číšník nás mile překvapil, že už v té době uměl pár frází v češtině, bylo to milé!

Přiložila jsem aspoň 1 foto - já na balkoně!

ježurka

A náš nesplněný a už nesplnitelný cestovatelský sen? USA - tam už se opravdu nepodíváme, jednak na to nejsou peníze a pak už na tak dlouhou cestu nemáme zdravíčko! To ale nevadí, něco jsme v životě procestovali, mnohokrát jsme byli u moře, tak co víc si přát! Už jen to zdraví a to přeji všem, aby mohli cestovat tam, kam chtějí, když už je to dnes možné!                                                                                                                                           

Ježurka

Reklama