Dva odlišné příspěvky o svých vlasech nám poslaly čtenářky mařinka a Kátěnka. Ta první si postěžovala na své vlnité vlasy a na ježka, druhá nám napsala o tom, jak nosila šátky, když jí vlasy vypadaly po chemoterapii.

Milé dámy, moc vám děkuju za příspěvky, myslím, že vlnité vlasy i šátky jsou fajn. :-) Pěkný den.


Vždycky jsem záviděla těm, kteří měli rovné vlasy. Mně příroda nadělila vlnité. Ale nepředstavujte si krásné, pravidelně vlnité vlasy či hlavu plnou prstýnků. Co vlas, to originál. Péče o vlasy byla za trest. Zkoušela jsem kdejaké „zaručené“ přípravky, které mi mají pomoct, aby vlasy byly aspoň trošku poddajné, ale nic nefungovalo. Moje vlasy byly za trest. A tak jsem se jednou už opravdu naštvala a udělala největší šílenost ve svém životě. Své téměř do pasu dlouhé vlasy jsem si nechala ostříhat. Téměř na ježka! Z nějakého půl metru mi na hlavě zůstalo cca 8 cm. Byla jsem chudá studentka, takže jsem šla „k učňům“, a když jsem viděla výsledek, obrečela jsem to. Naštěstí se moje kamarádky projevily jako mnohem zkušenější kadeřnice než ta slečna, která se na ni učila, a pomohly mi to dotvořit do stavu, v němž jsem se nestyděla vyjít na ulici. Trvalo mi, než jsem si na změnu zvykla, přeci jen ta hlava byla najednou lehčí, nic mi nepadalo do očí... ale můj problém s vlasy to nevyřešilo. Už se nedaly stáhnout do culíku, musela jsem ráno vstávat mnohem dřív, abych je upravila. S krátkými vlasy bylo nakonec víc starostí než s dlouhými.

Teď už mám zase dlouhé vlasy. Po porodech a kojení mi k mé radosti částečně vypadaly, není jich tolik, takže se snadněji upravují, taky jejich kvalita se změnila, prostě - už se s nimi tolik netrápím. A na ježka bych už nikdy nešla. :)

mařinka


Dobrý den, svojí „proměnu“ jsem opravdu zažila a i „si jí užila“.. se vším všudy. Vím, že nejsem jediná komu po chemoterapii vypadaly všechny vlasy, přesto jsem se cítila osamělá a úplně na dně...

Myslím, že to je na té nemoci to nejhorší... Když žena přijde o vlasy, řasy, obočí...

Každý večer jsem si vyčesala hrst vlasů... každou noc brečela do polštáře...

Manžel to pak už nemohl vydržet a vzal strojek a oholil mě úplně na kraťoučko...

To byla opravdu „proměna“ ta největší v mém životě...

Parukou jsem to řešit chtěla, ale zjistila jsem, že to není nic pro mě, hrozně mě omezovala, tlačila...

Takže jsem si pořídila spousty šátků... (celkem 12) a střídala je podle počasí, oblečení.. nálady ...

Nakonec jsem si na to moc zvykla...

Dnes už mi vlasy docela narůstají, okolí mě zase začíná poznávat a já trošku lituji, že už mám šátkování za sebou.. :)

A myslím, že u této proměny asi zůstanu navždy... začínám vidět výhody v krátkých vlasech ...

S pozdravem a přáním krásného dne se loučím...

Kátěnka

Pozn. red.: Texty neprošly redakční korekturou

Prosím, další příspěvky už neposílejte, zanedlouho jedna z vás získá super kosmetiku - parfém Lady Avebury, čerstvou novinku od Oriflame, k tomu krémový deodorant od Garnier a jako bonus třpytivé stíny Sephora:

cena

Reklama