říká manžel naší čtenářce s nickem telelot, když vidí srovnání s její sestrou, která se líčí hodně výrazně. A dodává: „To bych se zbláznil, kdyby sis hodinu malovala obličej na ksicht!“ říká úplně otevřeně.

Hezký den, dnešní téma je pro mě jako dělané, i když zatím patřím do té druhé kategorie :o) Na základce asi v 7. třídě jsem se začala malovat, stejně jako ostatní holky, rtěnka a oční stíny, to bylo pro mě něco posvátného. Určitě taky z důvodu, že jsem si šminky pořídila vlastním přičiněním. Kapesné tehdy nebylo zvykem a při 3 dětech by na to rodičům ani nezbylo.

Naštěstí fungovala sběrna, do ní jsme na kárce (v zimě na saních) vozili papír, kdo se nestyděl a oběhal kanceláře v podnicích a na úřadech, tak si nejen vydělal, ale ještě mu ve škole naskákaly body - pamatujete sběrové referenty?

Při nástupu na střední školu jsem s líčením přestala někdy během prváku, nechtěla jsem „zapadnout“ do stáda, naopak přála jsem si něčím se lišit. A vyplatilo se, většinou byli kluci překvapení zjištěním, že se nemaluju :o)

Nejvíc to oceňuje manžel, když přijede moje sestra z Německa: „Ježišmarjá, to jsem rád, že ty jsi jiná. To bych se zbláznil, kdyby sis hodinu malovala obličej na ksicht!“ :o):o)

Největší výhodou je asi to, že se Vás ráno nikdo nelekne, kolegyně se jednou nestihla namalovat a hned se jí všichni ptali, proč brečela a jestli není nemocná, tak to mi zatím nehrozí. Nicméně úplně „zanedbaná“ taky nejsem, 1x za měsíc chodím na kosmetiku (masáž a čištění pleti) a občas si nechám nabarvit řasy.

Šminky sice nemám, ale dcera samozřejmě ano (mami prosím tě, všechny holky se malujou) takže až budu potřebovat, určitě mi půjčí a poradí.

Make-up jsem zatím nevyzkoušela, ale nebránila bych se, nejlépší by byla PROMĚNA, jak je dnes k vidění v časopisech, kdy se o Vás včetně účesu postarají vizážisté. To bych pak přišla domů, zazvonila, otevřel by manžel a zeptal se mě: „Dobrý den slečno, koho hledáte??“

Přeji všem hezký den.

telelot

Milá telelot. Asi vám to tak vyhovuje, ale já bych chlapa, který mi mluví do věcí jako je malování, účes, nebo oblečení asi nechtěla.

Mluví vám manžel do líčení? Chce po vás, abyste se nemalovala? Poslechnete ho, nebo si stejně uděláte to, co považujete za vhodné?

Napište nám také na redakce@zena-in.cz

Reklama